XRP Davası: Ripple, SEC ile Anlaşma Yoluna Gidebilir Mi?

0

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler’e karşı sosyal medyada tavrını ortaya koydu. SEC başkanının şirketin düzenleyici netliğe duyulan ihtiyaçla ilgili kilit noktayı belirttiği bir 2018 videosuna yanıt olarak, iğneleyici bir şekilde “Twitter’ı sevdiğini” söyledi.

Garlinghouse tarafından Ocak ayı başlarında yayınlanan bir dizi tweet’e göre, Ripple SEC ile anlaşmaya çalıştı ve sonuç alamadı. Ripple’ın hukuk ekibi başlangıçta SEC’in önceki Başkanı Jay Clayton tarafından görev süresinin son günlerinde açılan davanın siyasi amaçlı olduğunu ima etti. Daha sonra şirket, Gensler’in davanın gidişatını tersine çevirme ihtimaline dair umutlandı. Sadece şirket de değil bütün kripto topluluğu böyle bir beklentiye sahipti diyebiliriz.

Fakat kripto ve blockchain hakkında oldukça bilgili olmasına rağmen, Gensler kripto para birimlerine karşı daha sert bir duruş benimsedi. SEC, Ripple davasını ilerletmeyi seçtikten sonra, XRP topluluğu yeni üst düzey yetkili tarafından hayal kırıklığına uğradı.

Anlaşma planı yok

Şirketin hukuk ekibi Fox Business’tan Charles Gasparino’ya, avukatların davayı “adil bildirim” savunmasına dayanarak kazanacaklarından emin olduklarından, Ripple’ın anlaşma planı olmadığını söyledi.

XRP sahipleri adına davaya müdahale etmek isteyen bir avukat olan John E Deaton da, mahkeme belirsizliğine koruyan konular hakkında karar verene kadar bir anlaşmanın “çok olası” olmadığını belirtti.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın