USTC ve LUNC için Heyecanlandıran Teklif Kabul Edildi: Hedef 1 Dolar!

Terra Classic USD‘nin (USTC) re-peg’ine (dolar sabiti) yönelik önlemlerin uygulanmasına yöneli teklif kabul edildi. Terra Classic topluluğu varlığın 1 dolarlık nihai fiyat hedefine giden yolculuğunda yeniden umutlanmaya başladı. Peki bu yükseliş mümkün mü, işte detaylar.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirildiğimiz üzere, 11487 numaralı teklif, USTC‘nin fiyatını 1 dolara yükseltmeye yardımcı olmak için sapma ücretlerinin, geri alımların ve bir takas ve stake mekanizmasının uygulanmasına ilişkin öneriler içermekteydi. Teklif ayrıca, stabilcoin’in 1 dolara ulaştığında dolara sabitlenmesini sağlamak için bu önlemleri uygulamayı amaçlayan kapsamlı tedbirler öneriyordu.

Terra Classic topluluğu çeşitli tartışmaların ardından kısa süre önce teklifi kabul etti. Haber hazırlanırken, oyların %49,24’ü “Evet” derken, oyların yalnızca %6,68’i “Hayır”a gitti.

Buna karşı çıkan doğrulayıcıların ve topluluk üyelerinin çoğunluğu, merkezi borsaların uygulama konusunda onayını almanın neredeyse imkansız olabileceğini düşünüyor. Teklif, merkezi borsaarın USTC satış emirlerine 1 doların altında ya da üstünde sapma ücreti uygulamasını gerektiriyor. Bu da işlerin zor olan kısmını temsil ediyor.

Teklif özellikle USTC’yi yeniden sabitlemeyi amaçlasa da, kabul edilmesi Terra Classic savunucuları arasında LUNC’nin nihai fiyatı olan 1 dolarlık hayallerini de körükledi.

Teklif USTC ve LUNC için Ne Anlama Geliyor?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere USTC’nin yeniden sabitlenmesi önerisi aynı zamanda dolaşımdaki LUNC arzını azaltmaya yönelik bir mekanizma da içermektedir. Teklif, sabit fiyatın altında USTC satın almaya çalışan satıcılardan alınan sapma ücretlerinden kar elde etmeyi ve daha sonra elde edilen karların %45’ini LUNC ile takas etmek için kullanmayı amaçlamaktadır. Elde edilen LUNC daha sonra yakılacak veya arzdan çıkarılması için stake edilecektir.

Terra Classic topluluğu, LUNC’nin 1 dolar fiyat hedefine giden yolculuğunda yakma ve stake etmenin önemini defalarca vurguladı. Ancak, bu önlemler düşük uygulama nedeniyle umulduğu kadar etkili olamadı. Örneğin, TerRarity’den alınan verilere göre, mevcut yakma oranında, topluluğun LUNC arzının yalnızca %5,7’sini yakması beş yıl sürecektir. Bu da gereken miktara kıyasla çok az olduğu anlamına geliyor.

LUNC şu anda  0,0001121 dolaran işlem görüyor. 1 dolar ulaşmak 89,196 kat artış kaydetmesi gerekiyor. Bu şu an için zor görünse de USTC cephesindeki gelişmelerle de çaba gösterilmeye devam ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Crypto Basic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.