Ünlü Analist Tarih Verdi: Ralli Ne Zaman Bitecek?

Önde gelen kripto para temalı YouTube kanalı Coin Bureau‘nun Guy takma adlı sunucusu, kripto varlık fiyatlarının daha fazla düşüş kaydetmeye hazır olduğu konusunda uyararak, mevcut rallinin kısa sürebileceği yorumunu paylaştı.

“Kripto paraların mevcut fiyat hareketi yeterinde netlik kazanmadıysa, ikinci çeyrekte de gördüğümüz büyük tasfiyeler sonucu şu an içinde bulunduğumuz toparlanma rallisine zemin hazırladı.

Bununla birlikte, piyasalarda yaşanan kripto düşüşlerine neden olan makro faktörlerin henüz ortadan kalkmadığının anlaşılması ise an meselesi ve zaman içerisinde yeni düşüşler yeni dipler gelebilir.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Coin Bureau kanalının sunucusuna göre, kripto varlıklar henüz tam bir panik yaşamadığı için “zirve kapitülasyona” ulaşmamış durumda.

“Aslında, kripto varlıkların en yüksek kapitülasyon görmediğini iddia edebiliriz. Ve sadece Kevin O’Leary gibi birçok kurumsal yatırımcının henüz tam bir panik görmediğimize inandıkları için değil.”

Guy; işlem hacimleri, merkezi olmayan finans (DeFi) kullanıcılarının sayısı ve Bitcoin (BTC) hash oranı gibi çeşitli metrikler, kripto varlıklardaki satışların henüz zirve kapitülasyonla ilişkili tarihsel oranlara ulaşmadığını gösteriyor.

“Kripto fiyatları bir darbe almış olsa da, günlük DeFi kullanıcılarının sayısının karşılaştırıldığında nispeten sabit kaldığını, ticaret hacimlerinin neredeyse hiç değişmediğini ve BTC fiyatı düşerken bile Bitcoin hash oranının yükselmeye devam ettiğini görebilirsiniz. Eğer yaşadığımız gerçekten büyük bir problem olsaydı, son yıllar bunu gösteriyor ki söz konusu bu metrikler çok daha düşük olmalıydı.”

Coin Bureau sunucusuna göre, yaşanan toparlanma rallisi, Ethereum‘un (ETH) büyük güncellemesi olan The Merge gibi nedenlerden ötürü Eylül ayında sona erebilir.

“Mevcut toparlanma rallisinin ne zaman sona erebileceğini merak ediyorsanız, tahminlerine göre Ethereum birleştirmesinin beklendiği ve Federal Rezerv’in enflasyonla mücadele etmeye devam edeceği dönem olan Eylül ayına kadar devam edecektir.

Sonbahar aynı zamanda dünyanın birçok yerinde kış boyunca petrol ve gaz kıtlığı beklentisiyle hızla artan enerji maliyetleriyle karşı karşıya kalmaya başlayabilir. Bu neredeyse kesinlikle tüm varlıklara ciddi zarar verecek bir şey.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.