Türkiye Bu Meme Coin’in Peşinde: CryptoManiaks Raporu

CryptoManiaks tarafından yapılan yeni bir araştırmada Türkiye’nin kripto ile ilgili aramalarda dünyada ikinci sırada olduğu tespit edildi. Aramaların zirvesinde ise Dogecoin yer alıyor. İşte dikkat çeken araştırmanın detayları.

Kripto para piyasasında yaşanan düşüş beklenin aksine piyasaya olan ilgiyi yok etmedi. Kripto para eğitim platformu CryptoManiaks tarafından yapılan yeni bir araştırma, birçok ülkenin hala kripto paraya ilgisinin yüksek olduğunu ortaya koydu.

Araştırmaya göre, Hollanda’da nüfusun %8,2 ve Türkiye’de %5,5’i kripto ile ilgili terimleri arıyor. Türkiye özellikle 4,7 milyon arama ile aramalarda başı çekiyor.

Çalışmada kripto para konulu aramalar yapan kullanıcı sayısı, toplam nüfusa oranlandı. Çalışma aylık verilere göre yapılırken birçok farklı ülkeleri kapsıyor.

Dogecoin altcoin

Genel aramalarda ikinci sırada yer alan Türkiye, meme coin Dogecoin ile ilgili aramalarda aylık 812.000 arama ile birinci sırada yer aldı. Bu rakam, Türkiye’de en çok aranan üçüncü kriptosu olan Ethereum’un neredeyse iki katı.

CryptoManiaks’tan bir sözcü, artan Dogecoin ilgisi üzerine konuştu.

“Dogecoin’in popülaritesi önemli sayıda ülkede Ethereum’un popülaritesini aştı. Dogecoin için dünya çapında aylık yaklaşık 2 milyon daha fazla arama yapıldı.”

Multi milyarder Elon Musk ile bağdaştırılan Dogecoin, kripto para dünyasının fenomenlerinden birisi olmaya devam ediyor.

Arama terimlerine dahil edilen kripto para birimlerinden bazıları Bitcoin, Solana ve BNB olurken; Hollanda ve Türkiye’yi Almanya, Kanada ve Çek Cumhuriyeti takip etti.

Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık, küresel kripto para sektörünün önemli oyuncuları olsa da, her ikisi de nüfus büyüklüklerine eşdeğer arama sayıları nedeniyle üst sıralarda yer almadı. ABD, bu terimleri arayan nüfusun %1,9’u ile 15. sırada yer alırken, İngiltere %2,6 ile 12. sırada yer aldı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinTelegraph


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.