Şubat 11, 2022

Trader’dan Dikkat Çeken Açıklama: Solana, Ethereum’un Fiyat Hareketini Takip Ediyor!

Moon Overlord adıyla tanınan Twitter tabanlı kripto trader’ına göre Blockchain platformu Solana, Ethereum’un 2018-19 fiyat hareketini izliyor gibi görünüyor.

“ETH’nin 2018-2019’da yaptığı gibi SOL’un ayrıştığını görebiliyorum, sadece fiyat hareketinde değil, topluluk oluşturmada da birçok benzerlik var.”

2018-19 döneminde, Ethereum‘un (ETH) fiyatı, fiyatların düşmeye başlamasından önceki yılın başında 1.420 dolara kadar çıkmıştı, fakat sonrasında değerinin %94’ünü kaybetti. ETH fiyatları, 2021’de yukarı doğru patlamadan önce Ocak 2019 ile Temmuz 2020 arasında 80 ila 354 dolar arasında işlem gördü.

Moon Overlord’un tahmini tutarsa Solana, 2023’ün sonlarında yukarı tırmanmadan önce aşağı yönlü bir hareket görebilir ve yükseliş trendine devam etmeden önce yaklaşık %213.60 yükselerek 335.50 dolara ulaşabilir. Bununla birlikte, fiyat hedefi, ETH’nin fiyat hareketini yansıtan Solana’ya bağlıdır.

Kısa vadede ise Solana, fiyatlar düşmeden önce 201 dolara kadar yükselebilir. Üstelik Solana, Moon Overlord tahmininde başarılı olursa, 2022-23 döneminde fiyatlar dibe ulaştığında birçok yatırımcı SOL satın alacaktır.

Ayrıca, Solana’nın iddia edilen 65.000 tps işlem hızı ve düşük işlem ücretleri, onu “Ethereum Katilleri” listesinde öne çıkan bir isim haline getiriyor. DeFi ve NFT sektörleri de Solana ağında genişliyor. Hem DeFi hem de NFT sektörleri genişlerken, Solana da muhtemelen bunlarla birlikte büyüyecek.

SOL Fiyatında Son Durum

Yukarı hareket 8 Şubat civarında güç kaybettiğinden SOL fiyatları 110 dolar fiyat seviyesinin üzerinde tutunamadı. Ayrıca, Solana’nın 26 günlük EMA’sının dinamik direnci, Solana token’ı için çok sert olduğunu kanıtladı.

SOL için kritik direnç, 26 günlük EMA’sının yakınında 112.8 dolarda yer alıyor. Fiyat kırılır ve direncin üzerinde kalmayı başarırsa, SOL bir sonraki direnç olarak 124 doları hedefleyecektir.

Diğer yandan, SOL için ilk destek 101.5 dolar civarında. Ayılar baskılarını artırmaya devam ederse, token fiyatının 93 dolar desteğine düştüğünü görebiliriz. Ayrıca, sürekli bir satış, 87 dolarlık desteğin devreye girmesini sağlayabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : coinchapter


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.