Tokocrypto (TKO) Nedir? TKO Hakkında Detaylı Rehber!

0

Binance Coin sahipleri, geçen hafta yapılan duyuru sonrasında BNB’lerini stake edip Tokocrypto (TKO) alma fırsatı elde ettiğini öğrendi. Bu sayede BNB fiyatında artış meydana geldi. Fakat yatımcıların odak noktası TKO token oldu. Biz de bu doğrultuda sizler için TKO token rehberi hazırladık.

Tokocrypto Hakkında

Tokocrypto Digital Exchange, Endonezya’nın önde geleni olarak bilinir ve en büyük dijital borsalarından biridir. 2018 yılında kurulmuş olan Tokocrypto, blockchain teknolojisinin halka sunduğu faydalara güçlü bir inancı olan bir grup kripto meraklısı tarafından oluşturulmuştur. Tokocrypto; müşterilerine güvenle işlem yapmaları için basit, anlık ve güvenli bir platform sağlayarak, Endonezya’nın önde gelen dijital değişim borsası olmayı hedefliyor. Tokocrypto ayrıca Güneydoğu Asya blockchain toplulukları, halk, üniversiteler ve Endonezya hükümeti ile yakın işbirliği kurmuştur. Bunun durumda da blockchain teknolojisi hakkında haberler ve bu konudaki eğitimler için bir merkez haline gelmiştir.

Tokocrypto Tko ise, benzersiz bir hibrit token modeli sunan ilk yerel Endonezya kripto para birimi projesi. TKO, Farming Pool ve NFT Arcade dahil DeFi ürünlerinin sürücüsü olarak biliniyor. Endonezya rupisine sabitlenmiş bir stabilcoin olarak BIDR, Endonezyalıların daha fazla finansal katılımda bulunabilmeleri için DeFi’ye katılma aracı olacak.

Özetle Tokocrypto, kullanıcı kayıtlarında ve işlem hacimlerinde rekorlar kırması beklenen ve Endonezya’nın en önde gelen dijital borsası olma yolunda ilerleyen bir dijital varlık borsası. BIDR eşleşmelerinden yararlanan TKO platformuyla, sorunsuz bir fiat ağ geçidine, kripto varlıklara ve Merkezi Olmayan Finans (DeFi) teknolojisine kolay erişim sağlanması bekleniyor.

Binance’ın Belirttiğine Göre Tokocrypto Platformu, Kullanıcılarının Şunları Yapabilmesine Olanak Sağlayacak

  • Hızla büyüyen bir kripto borsasına erişim kazanmaları.
  • Endonezya pazarında yatırım riskini alabilmeleri.
  • Endonezya’daki büyük kripto kullanıcı akışından yararlanmaları.
  • Merkezi olmayan tekliflere katılabilmeleri.
  • Çok sayıda varlık için zincirler arası getiri oluşturmaya erişimleri olması.
  • TKO tarafından desteklenen dijital koleksiyonlar ve yaratıcı varlıklar için Endonezya’nın türünün ilk örneği olan TKO NFT Arcade’e katılabilecek olmaları.

TKO, Tokocrypto’nun Yerel Yardımcı Program Token’ıdır ve Aşağıdaki İşlevlere Sahiptir

Tokocrypto Platformunun Faydaları: Bir değişim platformu token’ı olarak, TKO token’ı sahipleri işlem ücreti indirimlerine, ürün itfa, airdrop yetkilerine ve diğer teşviklere sahip olacak.
DeFi Programlarına Katılım: TKO token’ları, TKO Para Yatırma, TKO Tasarruf ve TKO Geri Ödeme gibi para yatırma ve tasarruf programlarında kullanılabilir.
Çapraz Platform DeFi Kullanım Durumları: Planlanan kullanım örnekleri, TKO’nun y ield farming, borç verme ve daha fazlası aracılığıyla üçüncü taraf DeFi platformlarına entegre edilmesini içerir.
NFT Pazaryeri: TKO token’ları, NFT pazarının (TKO NFT Arcade) omurgasıdır ve içerik oluşturucuları ile izleyicileri arasındaki ödeme ağ geçidi olacaktır. Tokocrypto, yeni ortaya çıkan genç sanatçıların dijital koleksiyonları ve yaratıcı varlıkları için, Endonezya’nın türünün ilk örneği olan pazar yeri ile Endonezya NFT manzarasına öncülük edecek.

TKO Token Satış Bilgileri

Token Adı: Tokocrypto (TKO)

Launchpad Üst Sınırı: 7.500.000 Dolar

Toplam Token Arzı: 500.000.000 TKO

Kullanıcı Başına Katılım Limiti: 20.000 Dolar (200.000 TKO)

Binance Launchpad’e Ayrılan Toplam Token: 75.000.000 TKO (Toplam Token Arzının %15’i)

Halka Açık Token Satış Fiyatı: 1 TKO=0,10 USD(BNB cinsinden fiyat, katılım tarihinden önce belirlenecektir)

Token Satış Formatı: Katılım

Desteklenen Seanslar: Yalnızca BNB

Kaynak: Icodrops
Kaynak: Icodrops

Binance Launchpad’de Tokocrypto (TKO) Token Satışını Tanıyalım!

Binance, Binance Launchpad üzerindeki 19. projesini duyurmaktan heyecan duyuyor: Tokocrypto (TKO). Binance, 2017 çılgınlığında sahneye çıktı ve o zamandan sonra dünyanın en iyi kripto borsası haline geldi. Daha önce Binance Launchpad ile piyasaya sürülen kripto para birimlerinin performansı ve NFT odaklı projelerin ilerlemesi göz önüne alındığında, TKO’nun da çok ilgi çekeceği söylenebilir.

Tokocrypto için token satışı, 31 Mart 2021’de saat 03:00’da (TSİ) başladı. Kullanıcılar BNB bakiyelerinin kaydedilmesiyle birlikte Launchpad abonelik formatını izlediler.

Binance Launchpad’de gerçekleşecek olan Tokocrypto token satışı için bir takvim belirlendi. Buna göre kullanıcıların satışa dahi olması için takvim; hazırlık, katılım, hesaplama ve nihai token dağıtımı şeklinde dönemlere ayrıldı. Yazının kaleme alındığı saat itibariyle söz konusu dönemlerden sonuncusu olan nihai token hesaplama süreci başlamış durumdadır.

Nihai token hesaplama süreci şu şekilde gerçekleşecek: 07/04/2021 saat 12.00 (TSİ): Kullanıcıların alacağı token miktarı hesaplanacak ve buna karşılık gelen BNB tutarı, daha önce kilitlenmiş olan BNB bakiyelerinden düşülecek. Bu işlem tamamlandıktan sonra hem TKO hem de BNB token’ları spot cüzdanlara transfer edilecek.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın