Spark Airdrop’u Ripple (XRP) Fiyatını Nasıl Etkiledi?

SPARK token airdrop’u dün gece gerçekleşti. Spark airdrop’unu destekleyen kripto para borsaları tarafından, 12 Aralık saat 03:00’te borsadaki XRP kullanıcılarının bakiyeleri kontrol edildiBu kullanıcılar, Flare Network’ün hayata geçmesiyle birlikte SPARK (FLR) adlı token’ı herhangi bir ekstra işlem yapmadan teslim alabilecekler. En merak edilen kısım ise bu airdrop’un Ripple (XRP) fiyatı üzerindeki etkisi ne oldu?

SPARK Token Dağıtımı

SPARK token esasında yeni Blockchain platformu Flare Network’ün yerel kripto para birimi. Bu ağ, diğer şeylerin yanı sıra akıllı sözleşmeleri XRP ile birleştirmeyi mümkün kılacak. Bu, XRP’nin aslında Ethereum (ETH) ile aynı işlevleri elde ettiği anlamına geliyor. Tabi lansmanın bir parçası olarak da dikkat çeken bir airdrop planlandı. Diğer bir deyişle, SPARK token’larının ücretsiz olarak dağıtılması sağlandı. Bu token’lardan ne kadar alacağınız dün gece belirlendi. Ardından XRP bakiyenizin bir snapshot’ı veya fotoğrafı çekildi. Sahip olduğunuz her XRP için 1 SPARK token alacaksınız.

Fiyat beklentisi, XRP fiyatının bu ücretsiz token’lardan bir parça almak isteyen insanları göz önünde bulundurarak keskin bir şekilde artması yönündeydi. Son aylarda neredeyse tüm piyasa keskin bir şekilde yükselirken, XRP diğerlerinden nispeten daha hızlı yükseldi. Bu durum, kısmen airdrop ile ilgili beklentileri bağlantılı hale getirebilir.

Ardından, bakiye kontrolünden hemen sonra, XRP’lerini tekrar satan insanlar nedeniyle XRP fiyatının keskin bir şekilde düşmesi bekleniyordu. Peki ne oldu?

Kasım ayındaki büyük hareketliliğin ardından XRP, 0.5 dolar civarında yatay olarak işlem gördü. Dün, airdrop öncesinde XRP, öğleden gece yarısına kadar yaklaşık %13 değer kazandı. Yani olaydan hemen önce hala küçük bir pump (ani yükseliş) yaşadı. Bununla birlikte, airdrop’un hemen ardından XRP, beklendiği gibi hemen oldukça sert düştü. XRP değerinin %17.2 oranında düşmesine neden olan bir düşüş başlatıldı. XRP şu anda 0.5290 dolar civarında işlem görüyor. Yine de, bu hareket son ralli ile karşılaştırıldığında oldukça küçük kalıyor. Dolayısıyla hasarın çok büyük olmadığını söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.