Son Dakika: Tesla 1.5 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı!

Araba üreticisi Tesla, SEC dosyalarına göre 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Şirket, nakit parasının bir kısmını dijital varlıklara, altına ve altın ETF’lere yatırarak rezervlerini çeşitlendirebileceğini iddia ediyor.

Elon Musk‘ın Tesla’sı, tüm Bitcoin topluluğu için muazzam bir olaya imza attı, SEC’e başvurarak şirketin bu Ocak ayında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını ortaya çıktı. Bu, konuyla ilgili bir SEC dosyalamasına göre, Tesla şöyle diyor:

“Ayrıca, yakın gelecekte ürünlerimiz için, geçerli yasalara tabi olarak ve başlangıçta sınırlı bir temelde, aldıktan sonra tasfiye edebileceğimiz veya edemeyebileceğimiz bir ödeme şekli olarak Bitcoin kabul etmeye başlamayı bekliyoruz.”

Hareket, geçen hafta açıkça Bitcoin’in “destekçisi” olduğunu belirten, dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın cesaret verici işaretlerini takip ediyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Musk, Twitter biyografisine Bitcoin kelimesini eklemişti. Musk etkisi hız kesmeden devam ediyor gibi görünüyor. BTC hafta sonundan bu yana yeni zirvelere tırmanıyor. Tesla’nın Ocak ayında 1,5 milyar dolarlık BTC satın aldığını ortaya çıkardığı için Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto para birimi kazançlarını artırdı ve 43.730 dolar’lık yeni bir zirve belirledi. 

Bu gelişme, Tesla’yı aynı zamanda toplam Bitcoin satın alımında 1.5 milyar dolar’dan fazla satın alan MicroStrategy’den sonra en büyük Bitcoin alıcısı yapıyor. Son zamanlarda büyük bir Bitcoin savunucusu haline gelen MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, bir tahmine göre yaklaşık 250 milyar dolar’lık kurumsal paranın yıl sonuna kadar Bitcoin’e akacağını açıkladı.

Tesla, Ford, Toyota, BMW ve diğer markaları geride bırakarak en değerli otomobil üreticisi oldu. Tesla’nın hisse senedi fiyatı geçtiğimiz yıl neredeyse üç katına çıktı ve bu da Elon Musk’ın dünyanın en zengin kişisi olmasına yardımcı oldu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.