Kasım 6, 2023

Simpsons’ların Yeni Bölümde Kripto Detayı: İşte Dikkat Çektikleri Sektör

Blockchain ve NFT ‘ler Simpsonlar’ın son bölümünde yer aldı. Yazarların ‘parodi’ olarak ele aldığı konu toplulukta büyük yankı buldu.

ABD’de Pazar günü yayınlanan “Wild Barts Can’t Be Token” başlıklı “Treehouse of Horror XXXIV” bölümünde Bart yanlışlıkla bir NFT’yi “dijitalleştirildi” ve Marge onu kurtarmak için blockchain destekli bir diyarda maceraya atıldı.

Özel olarak yayınlanan bölümde, aralarında Bored Ape Yacht Club ve Beeple’ın da bulunduğu birçok ikonik NFT ve sanatçıya göndermeler de yapıldı. Bölüm aynı zamanda bazı NFT’lerin spekülatif doğasıyla da dalga geçti. Homer başlangıçta Bart’ın pek de uygun olmayan fotoğrafının dijitalleştirilmesiyle yıkıldı ancak daha sonra Bart NFT’nin 1,5 milyon dolarlık değeri karşısında kendinden geçti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere NFT Price Floor’un verilerine göre BAYC’nin taban fiyatı son 24 saat içinde %1,59 artış gösterdi, ancak zirve fiyatların çok uzağında kalmaya devam ediyor. Mutant Ape Yacht Club’ın taban fiyatı %1,83 yükseldi.

2020 yılında Simpsonlar “Frinkcoin” (S31, E13) bölümünde blockchain ve kripto paraların nasıl çalıştığını açıkladı. Bölümde Profesör Frink, The Big Bang Theory’de Sheldon Cooper’ı canlandıran “TV’nin en sevilen bilim insanı Bay Jim Parsons” aracılığıyla Lisa Simpson’a kripto para birimini tanıttı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.