Nisan 11, 2020

Simon Dixon: Bitcoin Tek Çıkış Noktası Olacak

BnkToTheFuture CEO’su Simon Dixon, uluslararası korona virüs pandemisini ve bunun bir bütün olarak finansal dünya üzerindeki etkisiyle ilgili düşüncelerini paylaştı. Dixon’a göre, merkez bankalarının bankacılık sistemini yok etme yolunda ilerledikleri finansın “küresel sıfırlanmasının” tek çıkış noktası Bitcoin olacak.

Ünlü CEO, krizin sağlık yönünün hiçbir şekilde tek kötü durum olmadığı konusunda uyardı. Haber programının sunucusu Max Keiser’e konuşan Dixon, dramatik olmak istemediğini söyledi ama bu durumu finansal sistemde küresel bir sıfırlama olarak değerlendirdi. Bunun yanında Simon Dixon, Bitcoin’in uluslararası finans sıfırlamasından tek çıkış olacağına inanıyor.

Bunu takiben, birçok hükümet ve merkez bankası tarafından büyük bir iktidar mücadelesi olduğunu söyledi. Daha sonra, hükümetlerin ve merkez bankalarının yönetim biçimi için “karmaşa” ifadesini kullandı. Ancak, ona göre en çok tepkiyle karşı karşıya gelecek insanlar vergi mükellefleri ve fiat (itibari) para birimine güvenmek zorunda olanlar. Şunları dile getirdi:

“Sanırım dünyanın en büyük düzenlenmiş saadet zinciri planının sıra dışı sonuçlarını deneyimlediğimiz için merkez bankalarından geleneksel bankalara gerçek bir saldırı göreceğiz.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.