Shiba Inu’ya Bir İyi Haber de Dubai’den Geldi: SHIB ve 2 Altcoin’i Ekledi!

  • Müşteriler, Dubai’deki modern bir kafe tarafından kullanılan açık kaynaklı ödeme platformu sayesinde satın alımları için artık kripto para birimleri ile ödeme yapabilecekler.

Dubai merkezli bir kafe olan Bake N More, şehirdeki Shiba Inu (SHIB) ve diğer kripto para birimlerini ödeme olarak kabul eden işletmelerin en yenisi oldu. Kafe, ödemeleri Mixin Network aracılığıyla kabul edecek. Trendleri yakından takip eden bu kafenin açık kaynaklı ödeme platformu sayesinde, müşteriler satın alımları için Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) ile ödemelerini yapabilecek.

SlingTV, American Cancer Society, Newegg, Menufy, Carolina Hurricanes ve Twitch, şu anda BitPay üzerinden SHIB kabul eden büyük şirketler arasında bulunuyor. BitPay, 2021’in sonlarında resmi olarak Shiba Inu parasını desteklemeye başladı ve SHIB’in Shiba Inu’yu kabul eden yüzlerce BitPay satıcısı tarafından kolaylıkla harcanmasına izin verdi.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan haberlerde, Shiba Inu ve BitPay tarafından desteklenen diğer kripto para birimlerinin Vancouver merkezli meatmeCA tarafından ödeme olarak kabul edileceği duyurulmuştu.

Shib, BitPay Brickets’in şampiyonu oldu

Popüler meme kripto para birimi Shiba Inu, önde gelen kripto para ödeme işlemcisi BitPay tarafından düzenlenen yakın tarihli bir turnuvadan zaferle çıktı. BitPpay Brickets yarışması, hangi kripto para biriminin “patlamak üzere” olduğunu belirlemek için düzenlenmişti.

Yarışma, Binance Coin (BNB)Cardano (ADA)Solana (SOL)Polkadot (DOT), Dogecoin (DOGE) ve bir dizi diğer altcoin‘i içeren toplam 16 token’lık dört turdan oluşuyordu. Kripto para topluluğu, turnuvanın her aşamasında belirli bir form yardımıyla oy vererek belirli en sevdiği kripto para birimini belirlemek için bir çift altcoin arasında seçim yaptı. İlk üç turda, Shiba Inu; Terra, Solana ve ardından Cardano’ya karşı üstünlük elde etmeyi başardı.

shiba bitpay
Kaynak: bitpay.com

Popüler meme coin için güzel günler yakında olabilir

Son zamanlarda geliştirici ekip tarafından gelen açıklamalara göre, Shiba Inu önümüzdeki günlerde bazı büyük projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor olabilir. Shiba Inu geliştiricisi Shytoshi Kusama tarafından paylaşılan son güncellemelere göre, SHIB: The Metaverse arazileri “çok yakında” kullanılabilir hale gelebilir.

Shiba Inu’nun Layer 2 çözümü olan Shibarium, bir süredir geliştirme aşamasında bulunuyor. Ancak geliştiricilerden @kaaldhairya, topluluğa iyi bir haber verdi ve katman-2 çözümünün bir sonraki geliştirme aşamasına geçtiğini belirtti.

Ayrıca, yine ekip tarafından yapılan açıklamaya göre, SHIB: The Metaverse’in geliştirileceği Katman-2 olan Shibarium’un Alfa aşamasında olduğu ve yakında Beta aşamasına geçebileceği bildiriliyor. @shibainuart’a göre, ‘SHIB Burn’ portalı da son aşamalarına giriyor ve geliştirme aşaması sona erdiğinde ödül kazanma yeteneklerine sahip olacak.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.