SEC Ripple Davası: SEC Ek İfadelere Başvurmak İçin İzin İstiyor

SEC, Ripple davasında 6 tanıdğın daha ifadesine başvurmak için mahkemenin iznini istiyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Sulh Yargıcı Sarah Netburn’den eski Ripple CFO’su Ron Will ve eski Xpring kıdemli başkan yardımcısı Ethan Beard da dahil olmak üzere beş tanığı daha ifadeye çağırma emri istiyor. Bir şirket temsilcisi de ifadelerdeki boşlukları kapatmak için şahitlik yapacak.

SEC, keşif sırasında toplanan bilgiler ve Ripple’ın “yasa dışı” XRP teklifinin “muazzam ölçeği” nedeniyle tanık ifadesi sayısının arttırılması gerektiğini iddia ediyor.

Şu an itibariyle, on mevcut ve eski Ripple çalışanı çeşitli konularda ifade vermeye hazır durumda.

Lobicilik Çabalarına Odaklanmak

SEC ayrıca Ripple’ı lobicilik çabalarıyla ilgili belgeler sunmaya zorlamaya çalışıyor.

Haziran 2020’de, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun eski başkanı Chris Giancarlo, XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olmadığını kamuoyuna açıklamıştı. Ancak SEC, Giancarlo’nun Ripple’ın maaşlı çalışanı olduğuna dikkat çekiyor:

“Ripple, piyasa katılımcılarının inançlarına dayanarak iddia edilen “adil bildirim ” eksikliği konusunu gündeme getirdiğinden, SEC söz konusu “kafa karışıklığının” gerçek piyasa görüşünü yansıtmak yerine Ripple tarafından parayla üretilip üretilmediğini araştırma yetkisine sahiptir.”

Ayrıca, SEC, ilgili tüm dahili ve harici belgeleri toplamak için beş yöneticiden daha belge talep etmek istiyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.