Mart 3, 2022

SEC Başkanı Gary Gensler Katıldığı Röportajda Dikkat Çeken Açıklamalarda Bulundu!

SEC Başkanı Gary Gensler katıldığı son röportajda, verdiği açıklamalar ile karışık sinyaller verdi ve bu sinyaller kripto dünyasında tartışma konusu oldu. Jon Stewart ile yeni bir röportaj gerçekleştiren Gensler; sorumluluk, davalar ve hatta bazı “kayıpların” alınması gerektiğine ilişkin birtakım açıklamalarda bulundu.

SEC Başkanı federal politikalar hakkında ise sık sık yorum yaparken, gündemde olan davalara ilişkin görüşlerini de zaman zaman paylaşmaktan geri kalmadı.

SEC Ayak Uyduramamaya Başlamış Olabilir mi?

“Borsayı düzeltebilir miyiz?” isimli bölümde konuşan Gary Gensler, komisyonun politikası ve yaklaşımı hakkında görüşlerini paylaştı.

Jon Stewart, SEC’in ayak uydurabilecek gibi görünmediğini belirtirken, “sorumluluk açısından SEC’e daha fazla diş getirebileceğini düşündüğünüz herhangi bir şey var mı?” sorusunu yöneltti.

Gensler ise bu soruya “bence yapabileceğimiz şey, insanlara ‘hayır, haddini aşıyorsun’ diyen yüksek profilli davalar gibi önemli davalarla cevap vermektir” cevabını verdi. Bu davalara ilişkin örneklerini ise muhasebe dolandırıcılığı ya da içerden bilgi alarak ticaret yapılan durumları örnek verdi.

Gensler buna ek olarak “zaman zaman biraz kayıp alınmalı” açıklamasını da yaptı. Stewart ise daha da caydırıcı olabilecek bir şeyler var mı sorusunu yöneltti. Gary ise:

“Daha çok caydırıcı bireylerlerin bulunduğu yerlerdir. Tüm piyasaya caydırıcılık göndermek için bireysel olarak sorumluluk almak gibisi yoktur. eğer birisi sorumlu tutulursa bu işe yarayabilir. Sadece kanunları uyguluyoruz ancak bu onları sektörden atmak anlamına gelmiyor” sözlerini kaydetti.

Komisyonun yaklaşımını öne süren SEC başkanı, “Bu kurum mahkemeye gitmeye istekli olmalı ve bilirsiniz, zaman zaman bazı kayıplar almalı. Ama mahkemeye gitmeli. Bunların hepsini düşünüyorum ancak insanları çizginin sağ tarafına geri getirmek için yüksek profilli davaları kullanmaya çalışıyor.”

SEC başkanının bu açıklaması yatırımcılarda büyük merak uyandırdı.

SEC Kaybeden Taraftaysa, Kazanan Taraftaki Ripple Olabilir mi?

Ripple, SEC’e karşı çok uzun bir yasal savaş veriyor ve bu savaşın sonu yakın gibi görünüyor. Mahkeme işlemlerinde, SEC geride kalıyor ve geciktirme taktikleri kullanıyor gibi görünüyor. Öte yandan, mahkemenin XRP ve SEC davasındaki önemli belgelere ve tartışmalara keşif izni vermesinin ardından Ripple bir avantaja sahip.

Bununla birlikte, Gensler’in popüler davalardan bahsetmesi, mahkemeye gitmesi ve zarar görmesi, birkaç davada yaklaşan gelişmeye dair bir ipucu olarak alınabilir. Sizce başkan Ripple davasını mı işaret etmek istedi?

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.