“Sanal Araziler” Metaverse Dünyasına Hakim Oluyor! İşte Detaylar

0

Geçen haftaki NFT ve Metaverse satış rakamlarının ortaya koyduğu gibi, “dijital/sanal arazi” zaten oldukça kazançlı bir pazarda yüksek talep görmeye devam ediyordu.

Endüstri metrikleri platformu NonFungible’dan elde edilen veriler, geçen hafta boyunca NFT satışları 300 milyon dolardan fazla olduğunu gösteriyor. Bu toplamın neredeyse dörtte biri The Sandbox (SAND) metaverse dünyasındaki dijital arazilerde gerçekleşti.

Sandbox, geçen hafta 4.433 varlık için toplam 70.5 milyon dolarlık işlem yaptı ve bu da onu en fazla nakit getiren Metaverse koleksiyonu haline getirdi.

Decentraland ise, işlem gören toplam hacim açısından ikinci sırada yer almasına rağmen, geçen hafta 225.000 MANA (758.250 dolar) ile 50.000 MANA (220.000 dolar) arasında değişen ilk on, en pahalı metaverse NFT satışının tümü Ethereum tabanlı sanal dünyadaydı. Decentraland, geçen hafta 399 varlık için 6.6 milyon dolarlık işlem yaptı.

CryptoVoxels ise son yedi gün içinde 81 varlık için yaklaşık 650.000 dolarlık hacimde işlem gördü, Somnium Space 40 varlık için 492.000 dolar ve SuperWorld 227.600 dolar ile 506 varlık için işlem gördü.

Metaverse, çevrimiçi ödeme yapmak ve öğelere sahip olmak için blok zinciri teknolojisini ve değiştirilemez belirteçleri (NFT’ler) kullanan, internetin bir sanal gerçeklik deneyimidir. Örneğin, oyun içi bir satın alma işlemi yaptığınızda, öğenin sahibi siz olursunuz ve onu elinde tutmakta, takas etmekte veya satmakta özgürsünüzdür.

DappRadar verilerine göre 6000’den fazla tüccar, geçtiğimiz hafta içerisinde 106 milyon dolar değerine metaverse arazisi satın aldı. NFT pazarında Opensea, Sandbox ve Dentraland, geçtiğimiz hafta platformda işlem gören ilk iki koleksiyon olarak yerlerini korudu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın