Robert Kiyosaki: Büyük Bankacılık Krizinden Önce Bitcoin Alın!

“Rich Dad Poor Dad” isimli dünyaca ünlü kitabın yazarı Robert Kiyosaki, bankacılık sektöründe krizler baş gösterdiği için altın gibi değerli metallere ve Bitcoin gibi dijital varlıklara yatırım yapılmasını tavsiye etti.

Bu haftanın başlarında, ana akım medyadaki manşetler, Amerikalı milyarder yatırımcı Warren Buffett’ın altın madenciliği hisseleri satın almak için ABD banka hisselerini terk ettiğini ortaya koydu.

Warren Buffett liderliğindeki 503 milyar dolarlık bir holding olan Berkshire Hathaway, Kanadalı bir altın şirketi Barrick Gold’u satın aldı. Buffett bu satın alma işlemini yaparken ABD bankaları Wells Fargo ve JP Morgan Chase hisselerinin bir kısmını sattı. Bu gelişme, insanların banka hisseleri gibi geleneksel yatırımlardan uzaklaşıp altına, hatta ileride belki Bitcoin’e yönelmesi olarak değerlendirildi.

Kiyosaki’de, Buffett’in bankaları terk edip yatırımlarını altına çevirme kararına karşın bankaların iflas etme durumun ve büyük bir bankacılık krizinin yaklaşmakta olduğunu söyledi.

“BUFFET NEDEN BANKAlardan çıkış yapıyor? Bankalar iflas etti. BÜYÜK BANKACILIK KRİZİ HIZLI GELİYOR. Fed ve Hazine bankacılık sistemini devralacak mı? Fed ve Hazine, ‘sahte helikopter parasını’ insanlara kitlesel isyanları önlemek için mi veriyor?”

Ardından “bunu düşünme” zamanı olmadığını söyledi ve tavsiyesini şu soruyla bitirdi: “Ne kadar altın, gümüş, Bitcoin’e sahipsiniz?”

Kiyosaki uzun süredir Bitcoin savunucusu ve sosyal medya hesaplarında sık sık tavsiyelerde bulunuyor, gençlerden Bitcoin ve altına yatırım yapmalarını istiyor.

Ünlü yazar, Temmuz ayında, Bitcoin ve dijital varlıkların sadece insanları zenginleştirmekle kalmayıp aynı zamanda daha akıllı hale getirdiğini belirtmişti. Ona göre, bu varlıklar Amerikalıların “yozlaşmış Fed”e karşı savaşmasına yardımcı olacak çünkü kripto para birimi de Y kuşağını eğitmeye yardımcı oluyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.