Ripple’dan Devasa Miktarda XRP Transferi!

XRPL Monitor tarafından paylaşılan bir dizi gönderiye göre, son 24 saat içinde Ripple ve diğer bazı büyük kripto oyuncuları şaşırtıcı miktarda XRP (225.2 milyon token) taşıdı. Bu platformlardan bazıları, Ripple’ın dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan ODL koridorları. Tüm detaylar haberimizde.

XRPL Monitor izleme hizmeti tarafından paylaşılan veriler, son 24 saat içinde Ripple ve birkaç büyük kripto borsası tarafından büyük miktarda XRP’nin taşındığını gösteriyor. Söz konusu borsalardan bazıları, Talep Üzerine Likidite tabanlı (ODL) işlemler ile ilgili olan platformlar olarak, Ripple ile yakından ilişkili. Bu varlıklar arasındaki en büyük işlemler Ripple (21 milyon XRP), Bithumb (en büyük Güney Kore borsası ve ODL platformu, 60 milyon XRP) ve Bitstamp (Avrupa ODL koridoru, 49,3 milyon XRP) tarafından gerçekleştirildi.

Bu token’ların 40 milyonu da Bitstamp tarafından anonim bir cüzdandan alındı. Bu işlemlerde yer alan diğer platformlar arasında Bitbank, Binance, Coincheck ve Kraken yer alıyor.

Jed McCaleb 29.5 Milyon XRP Daha Sattı

Ripple kurucu ortağı ve ilk baş teknoloji sorumlusu Jed McCaleb, “tacostand” cüzdanından 29.5 milyon XRP’lik devasa bir miktar nakde çevirirken yine görüldü. Yine XRPL Monitor tarafından bildirildiği üzere, kriptodaki bu şaşırtıcı meblağ tek bir işlemle paylaşıldı.

Geçtiğimiz Pazar günü, McCaleb yine aynı miktarda XRP token’ını nakde çevirdi. Mevcut döviz kurunda bu miktar, 17,876,317 dolara denk geliyor.

McCaleb, Chris Larsen ile şirketi kurduktan kısa bir süre sonra şirketten ayrıldı ve dokuz milyar XRP aldı. Ripple Labs, tüm tutarı nakde çevirme niyetini açıkladıktan sonra, McCaleb ile XRP satışlarının Ripple ekosistemini olumsuz etkilemeyecek şekilde bir anlaşma yaptı. Söz konusu anlaşmaya göre geleneksel para limiti olmadan McCaleb, XRP‘nin günlük küresel işlem hacminin yüzde 1.5’ini elden çıkarabiliyor. O zamandan beri McCaleb, dev XRP varlıklarını bölümler halinde satıyor. Bununla birlikte, fiyat 0.60 dolar’a yükseldiğinde ve bundan önce 0.79 dolar’lık yeni bir yüksek belirlediğinde, normalden çok daha büyük XRP ‘yi nakde çevirdiği söyleniyor. Ayrıca XRP işlem hacmi son günlerde artış yaşıyor ve bu durum doğal olarak McCaleb’in satış hacmini de artırıyor. Sonuç olarak McCaleb şu anda mevcut piyasanın alabileceğinden çok daha fazla XRP satma gücüne sahip.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.