Ripple (XRP) ve Elrond (EGLD) Fiyat Analizi: Kısa Vade Önemli Seviyeler

Ripple (XRP)

Geçtiğimiz gün bir düşüş hareketi gösteren Ripple (XRP)  gün içerisinde %38,2 düzeltme noktası 0,45 doların altına geriledi ve 0,423 dolar seviyesini gördü. Azalan bir trend yolu izleyen varlık ay başından bu yana 0,45 dolarlık desteğini tutmaya çalışıyordu. Ancak bu son gelişme varlığı azalan trend çizgisini daha derine sürükleyebilir bir duruma soktu.

Kaynak: Tradingview

Geçtiğimiz çarşamba günü yarım dolar seviyesini test etmeye çıkan varlık 0,48 dolarlık dirence yenik düştü. Bu ret, varlığı bir düşüş trendine soktu ve düşüş her geçen gün zorluk çıkartıyor. Uzun bir süredir üzerinde baskı oluşturan bu düşüş trendi son geri çekilme zorluklarıyla gün içerisinde 0,45 dolarlık desteğini de yitirmesine sebep oldu.

Varlık günlük hareketinde 0,423 dolara kadar gerileme gördü. Bu seviyede düşüş kısmen durduran varlık için tekrar bir düşüş hareketi destek noktası 0,417 dolara kadar sürebilir. Bu destek seviyesini 0,40 dolar desteği takip ediyor. Düşüş ihtimali daha ciddi bir tutum gösterse de yükseliş hareketi 0,45 dolar direncinde gizli. Bu direncin kırılması varlığı üst direnci olan 0,47 ve 0,50 dolar seviyelerine tekrar çıkartabilir.

Elrond (EGLD)

Elrond (EGLD) yerel ATH seviyesi sonrası sat baskılarına yeni düşerek bir düşüş trendine girmişti. Varlığı geçtiğimiz ay 88 dolara kadar sürükleyen bu düşüş trendi 103 dolar desteğinin kazanılmasıyla yükseliş fırsatı buldu. Şubat ayı son haftasından bu yana ciddi bir toparlama gören varlık yükselen hareketiyle bir trend oluşturma isteğini sürdürüyor.

Üç haftadan kısa sürede neredeyse %100 artışla toparlama gören varlık için yakaladığı bu artan hareket çizgisi 159,03 direnç seviyesinde destek görmemesiyle bir miktar sat baskısı gördü. Bu baskı fiyatın geri çekilmesine sebep olsa da varlık, yakaladığı yükselen çizgi hareketi içerisinde fiyatı desteklemeyi başardı. Bir sonraki hedefte EGLD boğalarının duyarlılığı direncin kırılmasına yetebilirse varlığı yeni bir patlamaya götürebilir.

Kaynak: Tradingview

Geçtiğimiz Çarşamba günü 166 dolar seviyesine ulaşan varlık 4 saatlik grafiklerde de görüldüğü gibi düşüş gösteren kırmızı mumlarla sarılı bir yol izlemiş durumdadır. Dün itibariyle 154,36 dolarlık desteğinin de altına gerileyen varlık anlık 137 dolar seviyesini de gördü. EGLD saatlik grafiklerde son düşüşünün ardından destek seviyesi 137,25 dolar seviyesinden toparlanarak tekrar yükseliş gösterdi.

EGLD yakaladığı yükselişi devam ettirmek için güçlü bir direnci kırması gerekiyor. Varlık, yükselişte 149,22 dolar direncinin ardından 158,27 dolarda güçlü bir dirençle karşılaşacaktır. Bu seviyeler oldukça önemli ve artışın devamlılığını belirleyecektir. Alt desteği 137 doların altına düşmesi durumunda ise varlık düşüş devamlılığı gösterebilir. 110,87 dolara kadar baskılanabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.