Ripple (XRP) Fiyatı Kritik Destek Seviyesini Koruyor! Sıradaki Hedef Ne?

Yeni hafta, kripto para piyasasında keskin bir düşüşle başladı. Neredeyse tüm kripto paralar bir düzeltme ile karşı karşıya kaldı. Ripple‘ın token’ı XRP fiyatı da hafta sonu, 0.60 dolar seviyesinin üzerinde kalamadı. Ancak XRP fiyatı, 5 Şubat’tan bu yana güçlü bir yükseliş trendi içinde işlem gördüğünü belirtmekte fayda var. Boğalar XRP‘nin 0.50 dolar’lık psikolojik seviyeyi test etmesine izin vermiyor.

12 saatlik grafikte XRP fiyatı, yükselen bir paralel kanalın daha düşük destek trend çizgisi olan 0.57 dolar’lık temel destek seviyesini savundu. Bu noktadan gelen bir toparlanma, XRP fiyatını hızlı bir şekilde 0.7 dolar’dan üst sınıra itebilir.

En kritik direnç seviyesi, üst trend çizgisi olan 0.7 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyenin üzerindeki bir kırılma, yükselişte önemli direnç seviyeleri olmadığından XRP fiyatını kolayca 0.90 dolar’a itebilir. Ancak 0.7 dolar oldukça güçlü bir direnç. Bununla birlikte, XRP fiyatının bunlardan herhangi birinin gerçekleşmesi için önemli bir toparlanma görmesi gerekiyor.

Ayrıca, bugün ayılar saldırıyı yoğunlaştırabilir ve kriptonun fiyatını 0.50 dolar’ın altına çekebilir. Yükselen paralel kanalın alt sınırını 0.57 dolar’dan kaybedip bunun altında kapanış yapmak, XRP fiyatını 0.42 dolar’a kadar düşürür, bu da modelin yüksekliğini referans noktası olarak kullanarak hesaplanan %25’lik bir harekettir.

Son olarak 0.50 dolar seviyesindeki psikolojik desteğin oldukça önemli olduğunu hatırlatmakta fayda var. XRP, yazının kaleme alındığı sırada 0.57 dolar’dan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.