Ripple (XRP) Fiyat Tahmini: XRP Hedefinde Yeni Bir Sıçrama Var

SEC davasıyla başa çıkmaya çalışan Ripple (XRP) son gelişmelerde avukatları aracılığıyla iddialarını dile getirdi. Ek olarak SEC’in menkul kıymet dayatmasına karşı olarak BTC ve ETH yapısından pek de farkının bulanmadığı şeklinde karşı çıktılar. Karşılıklı sürtüşmeler bir kenara bırakacak olursak XRP fiyatında toparlanma gün içerisinde görüldü. Bir süredir kararsız fiyat hareketi 0,427 dolarda desteklenerek geçtiğimiz hafta itibariyle artışa dönüş yaptı.

Yükseliş Devam Edecek Mi?

Kısa vadeli harekette XRP artışın devamı için umutlu göstergeler veriyor. Öncelikle 4 saatlik grafiklerde 0,517 dolar direncinin kırılmasıyla beraber yükseliş hızlanmış oldu. Artış aynı zamanda RSI endeksinde aşırı satış sinyaline doğru sıçrama yaptı. Şu an 82 seviyelerinde ciddi alım bölgesinde yer alıyor. Ayrıca MACD sinyal hattının üzerinde yükselişi destekleyecek olumlu bir noktada.

Kaynak: Tradingview

CMF verileri taleplerde olumlu bir hareket gösteriyor ve 0,15 seviyelerinde yer alıyor. Ayrıca son yükselişler XRP cephesinde işlem hacmi zenginliği de getirdi. Aynı zamanda 50-SMA (0,531 dolar) üzerindeki varlık yükseliş için kendisine bir basamak olarak bu seviyede destek görecektir.

Sonuç

Bir süredir etkisini gösteren düşüş ivmesini kırması bu artışı bekleyen yatırımcıları için devam eden bir yükseliş beklentisi getiriyor. Ripple 1,272 uzatma seviyesinde destek arayışında yer alıyor. Gün içerisinde 0,61 dolar seviyesini test ederken bu seviyede desteği göremeyip şimdiki seviyelerine bir miktar geri çekilmek zorunda kaldı. Ancak önümüzdeki saatlerde tekrar teste çıkması oldukça muhtemeldir. Bu seviyenin aşılması 1,618 uzatması seviyesi 0,623 dolara yükselmeyi hedefleyecektir. Son olarak Varlık tekrar ret görürse %78,6 düzeltme noktasına (0,533 dolar) geri çekilme riski görecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.