Ripple (XRP) Fiyat Tahmini: XRP Hedefinde Yeni Bir Sıçrama Var

0

SEC davasıyla başa çıkmaya çalışan Ripple (XRP) son gelişmelerde avukatları aracılığıyla iddialarını dile getirdi. Ek olarak SEC’in menkul kıymet dayatmasına karşı olarak BTC ve ETH yapısından pek de farkının bulanmadığı şeklinde karşı çıktılar. Karşılıklı sürtüşmeler bir kenara bırakacak olursak XRP fiyatında toparlanma gün içerisinde görüldü. Bir süredir kararsız fiyat hareketi 0,427 dolarda desteklenerek geçtiğimiz hafta itibariyle artışa dönüş yaptı.

Yükseliş Devam Edecek Mi?

Kısa vadeli harekette XRP artışın devamı için umutlu göstergeler veriyor. Öncelikle 4 saatlik grafiklerde 0,517 dolar direncinin kırılmasıyla beraber yükseliş hızlanmış oldu. Artış aynı zamanda RSI endeksinde aşırı satış sinyaline doğru sıçrama yaptı. Şu an 82 seviyelerinde ciddi alım bölgesinde yer alıyor. Ayrıca MACD sinyal hattının üzerinde yükselişi destekleyecek olumlu bir noktada.

Kaynak: Tradingview

CMF verileri taleplerde olumlu bir hareket gösteriyor ve 0,15 seviyelerinde yer alıyor. Ayrıca son yükselişler XRP cephesinde işlem hacmi zenginliği de getirdi. Aynı zamanda 50-SMA (0,531 dolar) üzerindeki varlık yükseliş için kendisine bir basamak olarak bu seviyede destek görecektir.

Sonuç

Bir süredir etkisini gösteren düşüş ivmesini kırması bu artışı bekleyen yatırımcıları için devam eden bir yükseliş beklentisi getiriyor. Ripple 1,272 uzatma seviyesinde destek arayışında yer alıyor. Gün içerisinde 0,61 dolar seviyesini test ederken bu seviyede desteği göremeyip şimdiki seviyelerine bir miktar geri çekilmek zorunda kaldı. Ancak önümüzdeki saatlerde tekrar teste çıkması oldukça muhtemeldir. Bu seviyenin aşılması 1,618 uzatması seviyesi 0,623 dolara yükselmeyi hedefleyecektir. Son olarak Varlık tekrar ret görürse %78,6 düzeltme noktasına (0,533 dolar) geri çekilme riski görecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın