Ripple (XRP) Fiyat Analizi: XRP Kritik Bir Seviyede Yükselmeyi Bekliyor

0

Artış süresince 0,60 dolar seviyesini test eden Ripple (XRP) bu seviyeden bir ret gördü. Son birkaç gündür görülen düşüşler BB orta noktası ve 20 günlük SMA (0,545 dolar) seviyesini tekrar elde etmek istiyor. Varlık bu seviyede tutunabilirse artışın devamlılığı kuvvetlenme ihtimali kazanacaktır. Haber yazıldığı sırada 0,539 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Teknikler Takip Edilmeli

Geçtiğimiz gün teste gittiği 0,60 dolar sınırı Ripple için oldukça önemlidir. Ayrıca varlık bu seviyeyi tekrar test etme isteğine bürünürse artışın hızı artacaktır. Ancak söylemekte fayda var. Son test sürecindeki düşüş tam olarak etkisini yitirmedi. Hareketli ortalamanın altına düşmesi de varlığı bir miktar düşüş baskısına itti. Ancak yükselme fırsatı hala Ripple için geçerli durumda.

Kaynak: Tradingview

Tersine MACD tarafında bir karamsarlık var. Günün erken saatlerinde MACD, sinyal hattının altına sert bir kırılma ile düştü. Ek olarak bu trend etkisinin azalması yönünde bir işaret sunuyor olabilir. Stokastik RSI verileri de aşırı satım bölgesinde fakat yatay bir harekete dönüş yaptı. Önümüzdeki saatlerde bu süreç artışa alanına dönüş yaparsa tekrar bir artış yakalama fırsatı gelecektir.

Sonuç

Son olarak MACD ve RSI olumsuzluğuna ek SAR verileri satış sinyali sundu. Bu olumsuzlukların devamı düzeltmenin devamlılığını getirecektir. Bu düzeltme etkisi %38,2 fib düzeltme seviyesi 0,502 dolara kadar sürme ihtimali taşıyor. Ancak önümüzdeki 24 ve 48 saatlik süreçte bu sinyallere dikkat etmek gerekiyor. Artışa geçmesi durumunda varlığı yerel zirveyi test etmeye sürecektir. Sonrasında ise 1,272 uzatma seviyesi 0,655 dolara kadar bir direnç olmadan çıkması beklenebilir. Sonrasında ise 0,72 dolar ve 0,87 dolar dirençlerine doğru alım baskıları artışına uğrayarak tırmanışa geçmesi beklenecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın