Ripple (XRP) CEO’sundan Şirket Çalışanlarına Çağrı: Endişelenmeyin!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) şirkete karşı açtığı davayı resmi olarak açıklamadan önce çalışanlarına gönderdiği bir notu paylaştı. Ünlü CEO, Ripple çalışanlarını uzun süre devam etmesini beklediği yasal bir savaşın sadece başlangıcı olan dava konusunda endişelenmemeye çağırdı:

“İstemediğim şey endişelenmeniz. Bunu atlatacağız ve davamızı mahkemede kanıtlayacağız. Olağanüstü bir hukuk ekibimiz var ve dediğim gibi, başlamak için hukukun doğru tarafındayız. Bununla birlikte, hukuk sisteminin yavaş olduğunu, bunun uzun ve medeni bir sürecin sadece başlangıcı olduğunu bilin.”

Ripple İçin Dava Ne Anlama Geliyor?

SEC, 23 Aralık’ta Ripple aleyhindeki suçlamalarını açıklayarak, “kayıtsız, giden” bir XRP teklifi yoluyla yasadışı olarak tahmini 1,3 milyar dolar toplamakla suçladı.

Kripto para birimi avukatları arasındaki fikir birliği, davanın çok hoşgörülü olmadığını söylüyor. Compound Finance Genel Danışmanı Jake Chervinsky, merkezi borsaların dava sonuçlanana kadar XRP’yi listelemeden kaldırma ihtimalleri de olduğunu söyledi. Daha önce bu tür bir yasal karışıklık görülmediğinden dolayı ne olacağı gizemini koruyor.

Dava, Garlinghouse ve eski CEO’su Chris Larsen’i hedef aldığı için özellikle dikkat çekici. Yukarıda belirtilen not, iki yöneticinin ayrı ayrı hesaplaşma seçeneğine sahip olduğunu, ancak bunun yerine agresif bir şekilde savaşmayı seçtiklerini belirtiyor:

“Bunu yapabilirdik ve hepsi geride kalırdı. Olmuyor. Chris ve ben haklı olduğumuza bu kadar güveniyoruz. Agresif bir şekilde mücadele edeceğiz ve davamızı kanıtlayacağız. Bu dava sayesinde, ABD’deki endüstri için yolun net kurallarını öğreneceğiz.”

XRP’nin Sert Düşüşü

Beklendiği gibi XRP, SEC bombasına tepkisiz kalmadı. 05:38 UTC’de, kripto para birimi gün içi en düşük seviyesi olan 0.33 dolar’a düştü. Son iki günde yüzde 35’in üzerinde düşüş yaşayarak, kripto para birimi Kasım ayı sonlarında tüm rallisini etkili bir şekilde sildi. Santiment verilerine göre, büyük XRP adreslerinin sayısında da ani bir düşüş görüldü, bu da bu teslimiyetin arkasında balinaların olduğu anlamına geliyor.

Bu arada, Chicago merkezli Beaxy, tüm XRP alım satım faaliyetlerini durduran ilk kripto para birimi borsası oldu ve birçok kişi bunun sadece başlangıç olduğunu düşünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.