Ripple ve SEC Duruşmasına Dair İlk Detaylar Ortaya Çıktı!

0

Bugünkü ön duruşma konferansında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’u temsil eden Cleary Gottlieb’den Avukat Matthew Solomon, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun 2019 ve öncesinde gerçekleşen çok sayıda tartışmada XRP‘nin menkul kıymetler durumu hakkında borsalar da dahil olmak üzere piyasa aktörlerini uyarmadığını iddia etti.

“Kısa süre önce yeni bir şey öğrendik. XRP’yi listelemek isteyen bir kripto para borsası, 2019 yılında onun yasal durumunu öğrenebilmek adına SEC ile toplantı yapmış.SEC, bu borsaya XRP’yi menkul kıymet olarak tanıdığını bildirmemiş.Bu borsa, kendi değerlendirmesi sonucunda XRP’nin menkul kıymet olmadığı sonucuna varmış ve XRP’yi listelemiş. Bu nedenlerden ötürü, XRP’nin yasal tanımına ilişkin yeterli bilginin verilmediğini düşünüyoruz.”

Bunun yanında Garlinghouse, bugünkü ilk ön duruşma konferansında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan davanın reddedilmesi için bir dilekçe sundu. Solomon, müvekkilinin XRP’nin potansiyel olarak bir yatırım sözleşmesi olarak sınıflandırılabileceğini bilmediğini söylerken, SEC’in değiştirilen iddasının merkezinde yer alan suçlamayı, yani Ripple’ın satışlarına yardım ve yataklık ettiğini reddetti.

“SEC’in iddiaları, yapmak istediklerinin tam tersini ortaya koyuyor. Garlinghouse, XRP’nin bir yatırım sözleşmesi olduğunu veya olabileceğini bilmiyordu ya da ağır bir ihmalde bulunmuyordu.” 

Ripple’ın eski CEO’su Chris Larsen, Paul Weiss’den Martin Flumenbaum tarafından temsil ediliyor.

Jorge Gerardo Tenreiro, Jon Daniels ve diğerleri tarafından temsil edilen SEC, XRP’nin şirket tarafından bir yatırım sözleşmesi olarak teklif edildiğini ve satıldığını iddia ediyor.

Düzenleyici, Federal Yargıç Analisa Torres’i Ripple’ın savunmasına karşı bir öneri sunmanın “çok muhtemel” olduğu konusunda uyardı. Buna karşılık, Ripple avukatı Andrew J. Ceresney şirketi “keşfi durdurmaya” çalışmakla suçladı.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın