Ripple Önemli Bir Ortaklığa Daha İmza Attı!

Ripple, Kuzey Afrika ülkesi ile BAE arasındaki sınır ötesi transferleri desteklemek için Mısır Ulusal Bankası ile ortaklık kurdu. Mısır, alınan havale açısından ilk beş ülkeden biri olduğu için ortaklık her iki tarafa da büyük fayda sağlayacak.

Ripple, sınır ötesi havaleleri desteklemek için Mısır’daki en büyük banka ile ortaklık kurdu. Mısır Ulusal Bankası, BAE merkezli bir finansal hizmetler sağlayıcısıyla bağlantı kurarak Orta Doğu ülkesinde çalışan milyonlarca Mısırlının RippleNet üzerinden evlerine sorunsuz bir şekilde para göndermesine izin verecek.

Ripple, bugün bir blog yazısı aracılığıyla ortaklığı duyurdu. San Francisco merkezli şirket, RippleNet aracılığıyla Mısır bankası ile ağırlıklı olarak döviz ve küresel para transferiyle ilgilenen BAE finansal hizmetler şirketi LuLu International Exchange arasındaki havaleleri kolaylaştıracak.

Ortaklık, iki şirketin BAE de dahil olmak üzere Körfez ülkelerinden Kuzey Afrika ülkesine havaleleri kolaylaştırmasına olanak tanıyacak. Mısır, küresel olarak alınan para havalelerinde ilk beşte yer almaktadır. 2020’de Hindistan, Çin, Meksika ve Filipinler’in hemen arkasında 24.4 milyar dolar ile beşinci en yüksek havale alan ülke haline geldi. Göçmen dövizleri ülke ekonomisinde büyük bir rol oynamakta ve GSYİH’nın yüzde 6.7’sini oluşturmaktadır.

Ancak, işçi dövizlerinin Mısır’da yarattığı büyük etkiye rağmen, doğası gereği hala yavaş ve oldukça pahalıdır. Mısır bankası bunu değiştirmeye çalışıyor ve Ripple üzerinde bankacılık yapıyor. Bankanın uluslararası finans hizmetleri grup başkanı Hesham Elsafty şunları söyledi:

“Mısır, yurtdışındaki gurbetçi topluluklarından aldığı para havaleleri açısından dünya çapında ilk beş ülke arasında yer almaktadır. Göçmen dövizlerinin Mısır ekonomisinde oynadığı önemli rol göz önüne alındığında, Mısır Ulusal Bankası bu iş koluyla ilgili altyapıyı sürekli olarak geliştirmeyi ve büyütmeyi hedefliyor.”

Ripple İş Ortaklıklarına Devam Ediyor

NBE ve LuLu Exchange ile olan ortaklık, Ripple’ın geçtiğimiz günlerde STK’lar ile yaptığı ortaklıktan sonraki en son hamlesidir. SEC ile bir hukuk savaşına dahil olmasına rağmen, blockchain şirketi, sınır ötesi transferleri kolaylaştırmak için RippleNet’i kullanmak isteyen küresel çapta ortakları çekmeye devam etti.

Ripple özellikle, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde başarılı oldu. Kuveyt, BAE ve Umman’daki bankalarla zaten ortaklık kurdu. Ayrıca, ülkenin finans kurumları için işlemlere güç sağlamak için ülkenin merkez bankası olan Suudi Arabistan Para Otoritesi (SAMA) ile de ekip oluşturdu.

Ripple’da Güney Asya ve MENA genel müdürü Navin Gupta şunları söyledi:

“Bugün hızlı, güvenilir ve ucuz bir şekilde para gönderme ve alma yeteneği, her zamankinden daha büyük bir rol oynamaktadır. Ripple, MENA bölgesinin finansal altyapısını desteklemek ve Mısır toplumu için sorunsuz bir sınır ötesi ödeme deneyimi sağlamak için NBE ve LuLu Exchange ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyor.”

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.