Ripple Kurucusu Jed McCaleb’in Son XRP Satışları! Cüzdanında Ne Kadar XRP Kaldı?

Geçtiğimiz yedi gün içinde Ripple Labs’ın kurucularından Jed McCaleb‘in “tacostand” cüzdanından 108 milyon token’ı aşan miktarda XRP sattığı fark edildi.

XRPscan’den elde edilen veriler, geçtiğimiz yedi gün içinde Chris Larsen ile birlikte Ripple Labs’ı kuran ve aynı zamanda ilk baş teknik sorumlusu olan Jed McCaleb’in “tacostand” cüzdanından yedi XRP transferi yaptığını ortaya koyuyor. Bu işlemlerin bir kısmında 13 milyon XRP, kalan kısmında ise 18 milyon XRP taşındı. Bu, kripto para başına 0,47 dolar’lık şu anki fiyatla 252.301.364 dolar’a eşdeğer.

Yazının kaleme alındığı sırada McCaleb’in cüzdanında kalan XRP bakiyesi 518,452,253.166819 adet.

Kripto para topluluğu, Jed’in yaklaşık 3 milyar kripto parası kaldığına ve hepsini bu yılın sonuna kadar iyi bir şekilde satabileceğine inanıyor.

McCaleb, Ripple’ı belirli tutarsızlıklar nedeniyle 2013’te terk etti. Şirketin kurucularından olduğu ve ilk CTO’su olarak hizmet verdiği için bir tazminat alma hakkına sahipti, bu yüzden Ripple, McCaleb’e birkaç milyar XRP ödemeyi kabul etti. Bununla birlikte, tüm miktarı bir kerede piyasaya sürmesine ve XRP fiyatını düşürmesini önlemek için para düzenli olarak parça parça gönderiliyor. Jed’in normal XRP satışları, XRP’nin fiyatını etkilemez. Hatta SEC’in Aralık 2020’nin sonlarında Ripple’a açtığı dava, XRP fiyatı üzerinde eski CTO’sundan çok daha etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.