Rapor: Monero (XMR) Fiyatı Artarken, Kripto Paraya Olan İlgi De Artıyor!

Monero’ya (XMR) olan ilgi, satıcıların alışverişte en çok kullandığı sekizinci madeni para olduğunu gösteren yeni bir raporla birlikte artmaya devam ediyor.

Kripto para birimi endüstrisi dün Tesla’nın Bitcoin haberi ile sarsılırken, Monero topluluğu bu durumdan etkilenmiş gibi görünmüoyor. Hatta Monero, bir dönüm noktasını kutluyor. Cryptwerk‘e göre, coin’in popülaritesi son birkaç yılda arttı. Mayıs ayında platform, coin’in popülaritesinin yüzde 31 arttığına şahit oldu.

Cryptwerk, kullanıcıların kripto para birimleri kullanarak ödeme yapabilecekleri şirketler, web siteleri, mağazalar ve hizmetlerin çevrim içi bir dizinidir. Listelenen yaklaşık 25 kripto para birimi var. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, en popüler kripto paralar; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC). Ancak Monero da platformda yükselen bir yıldız olarak adını duyuruyor. 2018’de Cryptwerk’te Monero kabul eden yalnızca 41 satıcı vardı. Şimdi, dijital varlığı kabul eden 950’den fazla satıcı bulunuyor. Bu, onu platformdaki en popüler sekizinci kripto para birimi haline getirdi.

Bu geri dönüşü artıran nedenlerden biri; Monero’nun artık daha iyi anlaşılıyor olmasıdır. İnsanlar geçmişte dijital varlıktan, onu yasa dışı faaliyetlerle ilişkilendiren gizlilik merkezli tasarımı nedeniyle uzak duruyordu. Monero sahiplerinin, yasa dışı uyuşturucu satın almak gibi bir tür yasa dışı faaliyette bulundukları düşünülüyordu.

Ancak durum böyle değil, yasa dışı faaliyetlerini gizlemek için teknolojiden yararlananlar olsa da, coin’in bu özelliği göndericilerine ve alıcılarına gizlilik sunmayı amaçlıyor. Gizliliğin teknoloji tarafından ihlal edildiği modern çağda Monero, işlem cüzdanlarını ve bakiyelerini gizleyerek farklı gizlilik seviyeleri sunmayı amaçlamaktadır.

Monero (XMR) İşlemleri İki Kattan Fazla Arttı

Cryptwerk’in verilerinin bir başka dökümü, Monero’nun en çok ABD’de popüler olduğunu gösteriyor. Toplam satıcıların %25’i ABD’de bulunuyor. Rusya da %10’luk bir payla yükselişte ve bu onu satıcı sayısı sıralamasında ikinci ülke yapıyor.

Monero’nun satıcılar arasında benimsenmesindeki artış, yıldan yıla işlemlerde görülen büyümeyle desteklendi. Monero’nun bu yılki performansını yansıtan bir blog gönderisine göre, işlemler günde 10.000tx’ten günde 23.000tx’e çıktı.

Monero, Nisan 2020 ile Nisan arasında toplamda 5.868.096 işlem kaydetti. Monero’nun on-chain kullanımı da aynı zaman diliminde %202 arttı. Bu veriler, dijital varlığın en üst sıradaki kripto paralar arasındaki yer kazanmasını sağlayamamasına rağmen Monero’nun büyümesini desteklemektedir. Monero’nun piyasadaki en popüler gizlilik odaklı coin olmaya devam ettiği açıktır.

Monero, yazım sırasında yaklaşık 7.4 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Kripto para birimleri arasında 27. sırada yer alan dijital varlık, son 7 günde yaklaşık %15 kaybederek istikrarlı bir düşüş yaşamıştı. Ancak XMR son 24 saat içinde yaklaşık %4 oranında arttı.

Yazım sırasında 416 doların üzerinde işlem gören token, geçen hafta ulaşılan 517.62 dolarlık ATH setinden %20’den fazla geri çekildi. Ancak Monero (XMR) sahipleri, coin başka bir yükseliş hareketi yapmadan önce mevcut yüksek seviyelerden yeniden XMR birikmek istiyorlar.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.