Popüler Oyun Minecraft’tan Tartışılan NFT Kararı!

Popüler sanal dünya oyunu Minecraft‘ın geliştiricisi ve Microsoft tarafından satın alınan Mojang Studios, oyunlarında NFT’leri ve blockchainleri reddettiklerini açıkladı.

Yeni bir blog yazısı yayınlayan Mojang, NFT’leri ve blockchain teknolojisini oyuna entegre etmelerinin sebep olacağı çatışmaları ve eşitsizliği anlattıkları bir metin paylaştı.

“Blockchain teknolojilerinin Minecraft müşteri ve sunucu uygulamalarımıza entegre edilmesine veya dünyalar, görünümler, kişisel ögeler veya diğer modlar dahil olmak üzere herhangi bir oyun içi içerikle ilişkili NFT’ler oluşturmak için kullanımlarına izin verilemez.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, blog yazısına dayanarak Mojang Studios, Minecraft’ın kullanıcılarına eşit bir oyun deneyimi sağlamak istediğini açıkça ortaya koyuyor ve uygulama oyun dinamiklerini tamamen değiştireceği ve maddi imkanları olan oyunculara oyun içinde avantaj sağlayacağı anlamına geliyor.

“Web3 is going just great,” adlı kripto ve blokchain tabanlı bir haber kaynağı, şöyle bir tweet paylaştı: “Minecraft’ın sadece bir katmanı olan NFT Worlds gibi projeler için korkunç bir haber. Hem token fiyatları hem de NFT taban fiyatları haberlerde %70’ten fazla düştü.”

Yukarıda bahsedilen tweet’in altındaki yorumlara bakılırsa, kullanıcıların bu duyuruya farklı tepkiler verdiği görülüyor. Bununla birlikte, blog yazsının sonunda Mojang şunları kaydederek sözlerini sonlandırıyor:

“Yukarıdaki ilkelerin saklı tutulmasını sağlamak ve daha güvenli deneyimlere mi yoksa diğer pratik ve kapsayacı deneyimlere izin verip vermeyeceğini belirlemek için blockchian teknolojisinin oyun içinde zaman içinde nasıl geliştiğini de  yakından takip edeceğiz.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coinquora


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.