Popüler Analist: Altcoin Piyasa Değeri Bir Yılda %27.000 Büyüyebilir!

Bitcoin, geçen yılın Temmuz ayında önemli 10 bin dolar’lık seviyeyi kırdığından bu yana piyasanın bütün ilgisini üzerinde topladı diyebiliriz. Önde gelen kripto para birimi, bu ayın 13’ünde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.816 dolar’a ulaşmak için sırasıyla 20.000 dolar, 30.000 dolar, 50.000 dolar ve 60.000 dolar dahil olmak üzere çeşitli dirençlerin üzerine çıkmayı başardı.

Bunun yanında, altcoin’lerin piyasa değeri de 2020 yılının Temmuz ayında 137 milyar dolar seviyesindeyken bu ayın 18’inde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 684 milyar dolar’a ulaştı. Bu rekor için altcoin piyasa değeri, geçtiğimiz Şubat ayının başlarında 2017’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 473 milyar dolar’ı geçti. Fakat kısa süre sonra aynı ayın 27’si civarında destek olarak yeniden bu seviyeyi test etti.

Söz konusu olayla birlikte, Bitcoin ve kripto analisti Rekt Capital, tüm zamanların en yüksek seviyesinin böyle bir yeniden testinin, altcoin piyasa değerinde devasa bir artışa neden olabileceğine inanıyor. Rekt Capital, analizini Twitter üzerinden paylaştı.

Buradaki önemli nokta, analizinin, Substack aracılığıyla paylaşılan aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi 2016 sonlarında tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test eden altcoin piyasa değerine bağlı olduğu.

Rekt Capital’in senaryosu gerçekleşirse, altcoin’ler birçok kripto trader’ını şaşırtacak muhteşem bir koşuya hazırlanıyor olabilir. Rekt Capital, Substack aracılığıyla paylaştığı analizinde, altcoin piyasasının bu kadar yukarı yönlü hareketinin zirveye ulaşmasının yaklaşık bir yıl alacağını ekledi.

“Altcoin piyasa değeri eski tüm zamanların yüksek değerini en son 2016 Aralık ayının sonlarında kırdı. Bu, Altcoin piyasa hacminin 2014’ün en yüksek seviyesini (kırmızı) kırdığı ve bu yüksek seviyeleri yeniden test etmek için birkaç hafta geçirdiği zamandı. Ve tekrar test başarılı olduktan sonra, Altcoin piyasa değeri, bir yıldan biraz daha uzun bir süre içinde %27.000 büyüdü. Bugün, Altcoin piyasa değeri, destek olarak eski 2017 yükseklerini (kırmızı) başarıyla tekrar test ettikten sonra yeni zirve belirledi. Altcoin piyasa değeri, çok yıllık U-Shaped oluşumundan bir kopuşu tamamen doğruladı.”  

Tarih tekerrür ederse, altcoin piyasa değeri bir yılda %27.000 büyüyebilir.

Kaynak : Ethereum World News


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.