Mart 27, 2022

Popüler Altcoin Projesi 100 Milyon Dolarlık Fon Başlattı: Elon Musk’ın Sevgisili ile İş Birliği

  • Bir Ethereum rakibi olan Avalanche, ağ üzerinde yalnızca sosyal medya platformu Op3n aracılığıyla erişilebilen projeler başlatılabilmesi için 100 milyon dolarlık bir fon duyurdu. Yapılan açıklamalara göre Elon Musk’ın sevgilisi Grimes’ın da bu projenin içerisinde olduğu bildirildi.

Blockchain ağının kripto ile bağlantılı olmayan kullanıcılar arasındaki profili büyümesinin ardından, Avalanche Foundation ve web3 sosyal medya platformu Op3n, yaratıcıların Avalanche üzerinde projeler inşa etmelerini sağlamak için 100 milyon dolarlık bir girişim duyurdu.

Culture Catalyst girişimi olarak adlandırılan girişimin finanse edeceği -ağın yerel token‘ı AVAX ile ödecek- projelerden ilki Elon Musk’ın sevgilisi ve müzisyen Grimes’a yönelik olacak. Daha önce 6 milyon dolar değerinde NFT satan şarkıcı, beğenilen Studio Ghibli filmi My Neighbor Totoro’nun izinden gidebileceğini umduğu bir “galaksiler arası çocuk metaverse kitabı” yaratmayı planlıyor.

Cuma günü Barselona’dak Avalanche Zirvesi’nde video bağlantısı aracılığıyla konuşan Grimes, Web3’ten ve OP3N’nin çabalarına yardımcı olmaktan ne kadar memnun olduğundan bahsetti:

“Web3’e ilk girdiğimde, görmeyi umduğum türden bir projeydi. Bebekler için olduğu kadar yetişkinler için de derinden anlamlı olan bir deneyim yaratmak amacıyla bebekler ve küçük çocuklar için bir dizi eğitici sanat başlatmak üzere OP3N ile iş birliği yapmak konusunda çok heyecanlıyım.”

Holywood ve müzik endüstrisi NFT’lerle tanışıyor

Kurucu Jaeson Ma’nın bir röportajda söylediğine göre, bu ve gelecekteki projeler, yalnızca kendisini “web3 WeChat” olarak tanımlayan Op3n’de kullanılabilecek. Platform ayrıca yaklaşan müzik videosunda şarkıcı Ava Max ile işbirliği yapacak.

TikTok’a benzer bir kullanıcı arayüzü ile Op3n, içerik oluşturucuların hayranlarla etkileşim kurmak için web3 teknolojisini kullanmasını kolaylaştıran bir uygulama olduğunu söylüyor. Kullanıcılar, bir içerik oluşturucunun profilini seçer ve eğer hayranlar ekstra içeriğe erişmek isterse, bu içeriğe erişim sağlayan bir NFT satın almak için cüzdanlarını platforma bağlarlar. Platform kısa bir süre önce Galaxy Interactive ve BRV Capital Management tarafından yönetilen 10 milyon dolarlık bir başlangıç ​​​​turunu tamamladı.

Ma daha önce Joji, Rich Brian ve Keith Ape gibi Asyalı sanatçılara Amerika Birleşik Devletleri’ne geçiş yapmalarında yardımcı olan bir müzik şirketi olan 88rising’in kurucu ortağıydı. Yönetici şimdi aynı şeyi NFT’lerin ana akım kabulü için yapabileceğini umuyor.

“20 yıldır bu müzik, film, eğlence, medya dünyasının içindeyim. Yani bu ilişkilerden yararlanıyor ve şimdi Hollywood’u ve müzik endüstrisini NFT’lerle tanıştırıyor.”

Kripto endüstrisinde kültürel bir güç olmak

Ava Labs başkanı John Wu’ya göre bu girişim, Ethereum ve Bitcoin’in halkın kripto para birimi algısına hakim olduğu bir dünyada Avalanche’ın kültürel önbelleğini artırma fırsatını temsil ediyor.

“Avalanche Vakfı’nın Op3n ile Culture Catalyst Girişimi, Avalanche’ta eğlence ve pop kültürü uygulamaları için bir dönüm noktasıdır.” 

Daha önce Avalanche Foundation, ağdaki alt ağların büyümesini teşvik etmek için 290 milyon dolarlık bir teşvik açıklamış, bunlardan ilki ise oyun projesi DeFi Kingdoms’a gitmişti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : theblockcrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.