Popüler Altcoin 500 Milyonluk Fon Duyurdu, Fiyat Harekete Geçti!

0
Popüler Altcoin 500 Milyonluk Fon Duyurdu, Fiyat Harekete Geçti!
  • Ethereum (ETH) tabanlı bir web3 oyun platformu olan Immutable, 500 milyon dolarlık bir geliştirme fonu başlattı. Geliştirici ve Girişim Fonu, Immutable X üzerine kurulu web3 oyunlarını ve NFT odaklı firmaları desteklemeye odaklanacak.

NFT ve oyun odaklı kripto unicorn‘u (1 milyar dolar değerin üzerindeki girişimleri ifade etmektedir) Immutable, Web3 oyunlarını ve Ethereum katman-2 ölçeklendirme çözümü Immutable X üzerine inşa eden NFT odaklı şirketleri desteklemeye adanmış 500 milyon dolarlık bir fon başlattı. Kripto para birimi son 24 saatin en düşük seviyesi olan 0,66 dolardan 0,77 dolara kadar yüzde 16’nın üzerinde fırladı.

Immutable’den 500 milyon dolarlık girişim fonu

Son yedi ayda kriptoya hakim olan ayı piyasası, risk sermayesinin sektöre akmasını engellemedi.

NFT ve Web3 oyun odaklı kripto girişimi Immutable, Cuma günü yaptığı bir basın açıklamasında, Ethereum ölçeklendirme platformu Immutable X üzerinde inşa edilen gelecek vaat eden Web3 projelerinin benimsenmesini hızlandırmak için 500 milyon dolarlık bir ekosistem geliştirme fonu başlattığını duyurdu.

“Immutable Developer and Venture Fund”, IMX token ve BITKRAFT, Animoca, Airtree, GameStop ve Arrington Capital dahil olmak üzere bir dizi önemli kripto girişim firmasından toplanan nakit dahil varlıkların bir karışımını temsil ediyor.

Açıklamaya göre, fon, varlıkları, geliştiricilerin finansman ihtiyaçlarını karşılamak için nakit ve uzun vadeli uyumlarını ödüllendirmek için kazanılmış IMX token de dahil olmak üzere çeşitli ekosistem ihtiyaçlarını karşılamak için kullanacak. Immutable kurucu ortağı ve başkan Robbie Ferguson, fonun lansmanı hakkında şunları söyledi:

“Bu iddialı NFT projelerinin başarılı olması için gereken gerekli finansmanı ve altyapıyı sağlayarak günümüzün Web3 ekonomisindeki muazzam, kullanılmayan potansiyelini ilerletmeye hazırız. Bu alanda her gün stratejik yatırımların gerçekleştiğine şahit olmamıza rağmen Immutable Ventures, bu kategori için muazzam potansiyelin henüz derinlerine inmeye başlayamadığımız anlayışıyla, büyüyen dijital ekosistemimize bağlı NFT projelerini hedefleyecek.”

Immutable X nedir?

Immutable X, Ethereum’daki ilk NFT odaklı bir Katman-2 ölçekleme çözümüdür. Binlerce işlemi kendi ağında toplayıp gruplamak için StarkWare’in sıfır bilgi ispatı (zero-knowledge proof) çözümünü kullanır ve bunları Ethereum ana ağına bağlar, böylece verimi artırır ve işlem maliyetlerini düşürür. Protokol, sıfır gas ücreti ve neredeyse anında işlem kesinliği sunarken saniyede 9.000’den fazla işlemi desteklediğini iddia ediyor. Platform atrıca Illuvium, Ember Sword, Gods Unchained, Guild of Guardians ve OpenSea dahil olmak üzere dünyanın en büyük kripto oyunlarından ve NFT projelerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor.

Immutable, sermaye sağlamanın yanı sıra, fonun projeleri ve geliştiricileri tokenomik, oyun tasarımı, topluluk oluşturma ve pazarlama danışmanları da dahil olmak üzere blockchain oyun uzmanlarıyla irtibat kurmalarına yardımcı olacaklarını belirtti. Konuyla ilgi Ferguson aşağıdaki yorumda bulundu:
“Blockchain’in en popüler oyunlarından Gods Unchained ve Guild of Guardians’ı inşa etmekten ve NFT oyun endüstrisine girmeyi oyun stüdyoları için basit ve ödüllendirici hale getirmek için Riot Games gibi Web2 stüdyolarından en zeki uzmanları kullanmaktan edindiğimiz derslerden yararlanıyoruz.”
imx token

Immutable’ın 500 milyon dolarlık fonu, son birkaç ay içinde başlatılan bir dizi dokuz haneli Web3 sermaye havuzlarının yalnızca en sonuncusu ve bu, girişim firmalarının Ethereum ve diğer kripto varlıklarına dokunan ciddi bir pazar düşüşüne rağmen alanın hala değer gördüğünü gösteriyor.

Immutable, ekibini ölçeklendirmek için geçtiğimiz Mart ayında da fon topladı. 7 Mart’ta C Serisi finansman turunda 200 milyon dolarlık bir sermaye fonu toplayan platform, değerlemesini 2,5 milyar dolara çıkardı. Bu gelişmenin gerçekleştiği zaman 165 kişiyi istihdam eden Immutable, 200 kişiyi daha işe almayı planladıklarını söyleyerek ekiplerini gelecek yıl önemli ölçüde genişleteceklerini duyurmuştu.

IMX token yüzde 10 düştü

Bütün bu gelişmelere rağmen normal piyasa koşullarında yükseliş yaşaması beklenen IMX token fiyatı yüzde 16’lık küçük bir artış yaşayarak 0,77 dolar seviyesine ulaştı. Ancak kripto piyasası ayı koşullarında işlem görmeye devam ederken, Immutable X fiyatları son 24 saatte yüzede 10’un üzerinde düşüşler yaşadı. Yazım sırasında 0,677 dolardan işlem gören IMX token’ın son 24 saatlik işlem hacmi ise yaklaşık %25 artarak 80 milyon dolara kadar ulaştı.

KoinFinans tarafından da daha önce belirtildiği üzere Immutable, daha önce de GameStop ile stratejik bir ortaklık duyurmuş ve anlaşma, Immutable X platformunda yeni bir NFT pazarının başlatılmasını içeriyordu. Basın açıklamasına göre, GameStop’un yanı sıra TikTok, Opensea, Illuvium vb. gibi çeşitli sektörlerdeki birçok ünlü marka da Immutable üzerinde geliştirme yapıyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın