Şubat 3, 2022

Oyun Devi GameStop Bu Altcoin İle Ortaklık Kurdu, Fiyat Fırladı!

Bu yılın Mayıs ayında, video oyunu perakende devi Gamestop’un, non-fungible token (NFT) teknolojisi dünyasına adım attığı ortaya çıkmıştı. Dokuz ay sonra Gamestop, katman-2 (L2) Ethereum ölçeklendirme projesi olan Immutable X ile bir ortaklık duyurdu. Ek olarak, iki ekip NFT yaratıcısı hibeleri için 100 milyon dolarlık bir fon oluşturdu.

Immutable X – Gamestop Ortaklığı

3 Şubat 2022’de Gamestop, Ethereum üzerine inşa edilmiş bir Gamestop NFT pazar yerinin oluşturulmasını sağladıktan sonra nihayet blockchain ortağını açıkladı. Gamestop tarafından Perşembe günü yapılan bir duyuruya göre, video oyunu perakendecisi Ethereum tabanlı L2 projesi Immutable X ile iş birliği yapıyor.

Projenin web sitesi, platformun “NFT’ler için Ethereum’daki ilk katman-2 platformu” olduğunu ve Immutable X katılımcılarının “pazar yerleri, oyunlar, uygulamalar, sıfır gas ücreti, anında ticaret ve karbon nötr NFT’lerin” tadını çıkardığını söylüyor.

Sidney merkezli bir girişim olan Gamestop ve Immutable X, yaratıcı hibeler için kullanılacak IMX token’larında 100 milyon dolar değerinde bir hibe fonu da başlatıyor. Gamestop, 100 milyon dolarlık hibe fonu hakkında şunları söylüyor:

“Oyunun kurallarını değiştirenleri finanse etmeye çalışıyoruz. Geliştiricileri ve yaratıcıları Web3 oyunlarının geleceğini güç katmaya davet ediyoruz. Hibe değerlendirmesi için başvurun.”

Immutable X (IMX), bugün piyasaya hakim olan kırmızı dalgadan kaçındı ve Gamestop ile bu iş birliği haberini takiben bu haftanın en büyük kripto kazananlarından biri haline geldi. IMX, GameStop duyurusu sonrası yüzde 35’in üzerinde tırmandı ve 4,25 dolar seviyesine kadar ulaştı.

Gamestop’un duyurusununda detaylarında, Ortaklığın sonucunda, tarafların non-fungible token (NFT) içerik ve teknolojisinin yaratıcılarına hibeler için kullanmayı planladıkları 100 milyon dolara kadar (Immutable X’in IMX tokenlerinde) bir fon oluşturulması planlanıyor. Şirket ayrıca konuyla ilgili şunları ekliyor:

“Immutable X ayrıca Gamestop ve şirketin bu yıl içinde piyasaya sürülecek olan NFT pazarı için bir katman-2 ortağı ve platformu olarak hizmet edecek. Buna ek olarak anlaşmanın şartları, Immutable X’in Gamestop’a belirli kilometre taşlarının başarıyla karşılanması üzerine 150 milyon dolara kadar IMX token sağlamasını gerektiriyor.”

Gamestop, işbirliği anlaşmasının Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulacağını da belirtiyor. Video oyunu perakendecisi, “Ortaklık anlaşması ve diğer ilgili bilgiler [SEC]’e sunulan Form 8-K’da açıklanacak” açıklamasınad bulundu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Newsbitcoin


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.