Mart 7, 2022

Polygon (MATIC) Fiyat Analizi: Jeopolitik Gerilimler MATIC Fiyatını Oldukça Sert Etkiliyor!

Polygon (MATIC) fiyatı, Putin’in Ukrayna ile savaşı sonuna kadar götüreceği taahhütünden sonra hafta sonu da düşüş yaşamaya devam etti. Bu gelişmenin yanı sıra başta ABD olmak üzere dünyadaki enflasyonun zirve yapmasıyla birlikte fiyat baskısı artıyor ve enerji fiyatlarının da yükselmesi piyasalarda bir panik havası yaratıyor. Bu ortamda, doların gücü çok daha ağır bastığı için, MATIC de hafta boyunca 1.2 dolar ile 1 dolar arasında bir yere kadar gerileyebilir.

MATIC Fiyatı Teknik Olarak Bir Ölüm Çaprazına Yakalandı!

Polygon aslında birçok açıdan kuşatma altında gibi görünüyor, düşüş baskısı gün geçtikte artıyor ve short satıcılar oyunu ele geçirmiş gibi görünüyor. Buna ek olarak doların gücü ağır basıyor ve kayıpları arttırıyor. Bunlardan daha da kötüsü, boğalar hafta sonu herhangi bir dönüş emarasi gösteremedi ve bu eksikşik 55 günlük basit hareketli ortalama (SMA) 1.7 dolar civarındaki 200 günlük SMA’nın altında kırıldı. Bu, açığa satış yapanların yalnızca short pozisyonlarına daha fazlasını ekleyeceği için daha fazla düşüş baskısına işaret ediyor.

MATIC fiyatı, görünürde olumlu bir haber olmadığı için hafta boyunca daha da düşebilir ve önümüzdeki 24 saat içinde başlangıçta 1.30 dolarda bir test yapabilir. Bir sonraki ayağı ise aylık S1 destek seviyesi ve 1.20 dolar olabilir. Putin hafta sonu boyunca sert sözler söylerken, olumsuz manşetlerde 1.06 doları görebilecek, hatta 1 doların altında bir kırılma görebilecek daha fazla aşağı yönlü baskı görmeyi bekliyoruz, bu da %16 ila %33 arasındaki kayıp anlamına geliyor.

Alternatif olarak, doların geri çekilmesi zaten bir miktar yukarı yönlü yükselişi tetikleyecektir. Bu, Ukrayna’daki durum biraz istikrara kavuşursa gerçekleşebilir. Bunun bir sonucu olarak, MATIC gün içinde %12 sıçrayarak 1.57 dolara, hatta 1.65 dolara geri dönebilir ve bir takip olması durumunda aylık pivot daha da yükselebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.