Nisan 19, 2022

PlanB: “Bitcoin Rallisini Ancak Bu İki Şey Tetikleyebilir”

PlanB takma adıyla tanınan analist, Bitcoin’in (BTC) yalnızca bu iki katalizör yardımıyla bir sonraki ralliyi yeniden tetikleyeceğine inanıyor.

Blockware Intelligence ile bir YouTube röportajında konuşan analist, sunucunun PlanB’ye hangi olayların veya gelişmelerin Bitcoin (BTC) için bir sonraki büyük benimseme dalgasını tetikleyebileceği sorusunu yöneltti. PlanB ise şu cevabı verdi:

“Bu soruyu bana beş yıl önce sormuş olsaydın, o zamandan beri olan her şeyi düşünmeden cevap verirdim. Şu anda bilmediğimiz bir şey bizi bir sonraki seviyelere taşıyacak gibi görünüyor. Ancak bildiklerimizden bir çıkarım yaparsak, ikinci veya üçüncü bir El Salvador’un varlığı, oyunu gerçekten değiştirirdi. Küçük bir ülke olan El Salvador, Latin Amerika’da yalnız olmasa da, Meksika, Brezilya veya Arjantin’in ona katılması, IMF’nin [Uluslararası Para Fonu] için çok daha güçlü ve çok daha zor hale gelirdi. Asıl takip ettiğim gelişme şu an bu diyebilirim.”

Nicel verilere dayanarak yaptığı analizleriyle tanınan PlanB, normal insanlar tarafından artan günlük kripto benimsenmesinin, özellikle kurumsal benimsenmeyle eşleştirildiğinde, Bitcoin fiyatı için büyük yükselişlerin gelebileceğini düşünüyor.

“Ve buna ek olarak, kurumlardan gelen talebin normal insanların, günlük talebinde de görülmesiyle birlikte -örneğin insanların emekli maaşıyla veya birikim amaçlı Bitcoin almaları- Bitcoin fiyatı yükselmeye başlayacaktır. Bana soracak olursanız bu insanların sayısı artıyor, onları her gün görebiliyorum.

Bunun Bitcoin satın almak için iyi bir zaman olduğunu düşünen birçok insan var… Çok daha fazla insan soruyor, ‘Hey, nasıl cüzdan kurabilirim?’ Ve bence çok küçük bir benimseme de çok önemli ve bu ne de görüyoruz.”

Bitcoin yazı yazılırken 40.800 dolarlık seviyenin hemen üzerinde işlem görüyordu. Buna karşın PlanB, Bitcoin’e ilişkin görüşlerini sık sık yenilemeyi de seven birisi olduğunu hatırlatmak isteriz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.