Piyasayı Salladı: Bu 2 Metaverse Coin’in Fiyatı Patladı!

0
Piyasayı Salladı: Bu 2 Metaverse Coin'in Fiyatı Patladı!

Birkaç projenin son 24 saat içinde önemli bir büyüme göstermesiyle birlikte kripto para piyasaları bu hafta sonu yaşanan satıştan biraz olsun kurtuldu. Bazı Metaverse ve NFT projeleri ise bugün yüzde 45’in üzerinde kazanç elde ederek piyasaya meydan okudu. Bu da bol miktarda momentum ve dipte bekleyen trader’ların düşüşü satın almaya hazır olduğunu gösteriyor. Biz de KoinFinans olarak en çok kazanç sağlayan iki metaverse kripto para birimini inceledik.

Monavale (MONA) fiyatı yüzde 49’un üzerinde arttı

Aralık 2020’de başlatılan Monavale (MONA), CC0 (Creative Commons) etkinleştirilmiş bir Web3 moda ve metaverse projesidir. Adından da anlaşılacağı gibi bu platform metaverse için dijital modayı ve kullanıcıların web sitesinde satın alabilecekleri fiziksel moda ürünlerini de içeren bir platformdur. Başka bir deyişle, Monavale, özellikle metaverse için oluşturulmuş, tamamen merkezi olmayan, çatallanabilir ve kendi kendini yöneten bir protokol yığınıdır.

Monavale (MONA)

Projenin birincil token’ı, DIGITALAX ekosistemi ve platformu için ana hizmet varlığı olan MONA’dır. Ayrıca Dijitalax, fiziksel moda, dijital moda ve benzersiz metaverse butik tasarımları dahil olmak üzere çeşitli pazar yerine sahiptir.

Movale’nin Moda NFT’leri, DeFi staking işlevselliğini, kullanıcıların değiştirip inceleyebileceği bir 3D kaynak dosyasını ve türünün tek örneği olan kısmi bir giysi mülkiyeti (FGO) sistemini içerir.

DIGITALAX tasarımcılar, geliştiriciler, modcular, oyuncular vb. kripto meraklılarından oluşan bir topluluktur. Ekip düzenli bir aktif iletişim programı yürütür ve çeşitli sosyal ağlar üzerinden kolayca erişilebilir. Topluluğun yol gösterici ilkesi ademi merkeziyetçiliktir. Resmi teknik incelemede konuyla ilgili şu cümle bulunmaktadır:

“Ekip, en yüksek bütünlüğü sağlamak için ekosistem aracılığıyla başlatılan tüm token’ların %0 tahsisini aldı.”

DIGITALAX, kontrol etmenizi önerdiğimiz türünün tek örneği bir moda NFT platformudur. Web3 ve C00 hareketinde bağımsız sanatçıları desteklemek istiyorsanız, Monavale Haziran 2022’de mutlaka izlemenmesi gereken bir platform olabilir.

Neden yükseldi?

MONA’da gerçekleşen son fiyat artışının, piyasadaki pozitif trendin yanı sıra,

büyük olasılıkla ekibin ürünlerini sergiledikleri ve özel bir işbirliğini duyurdukları NFT.NYC’ye katılımının sonucu olduğu düşünülüyor.

Bu gelişme sonrası son 24 saatte yüzde 49’un üzerinde artışla 284 dolara kadar ulaşan MONA, yazım sırasında ise kazançlarının bir kısmını koruyarak yüzde 15’lik bir artışla 245 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri 2,8 milyon dolar ve 24 saatlik işlem hacmi ise 57 bin dolar olan bu metaverse coin içeriğine göre oldukça düşük bir piyasa değerine sahip ve bu da onu yakından izlenmesi gereken bir kripto para birimi haline getiriyor.

Render Token (RNDR) fiyatı yüzde 45’in üzerinde arttı

Bugün en büyük yükselişi yaşayan ikinci metaverse kripto para birimi projesi ise son 24 saatte yüzde 45’in üzerinde kazanç sağlayan Render Token’dan (RNDR) başkası değil.

Haziran 2020’de başlatılan Render Token (RNDR), adından da anlaşılacağı gibi, dijital yaratma sürecinde devrim yaratmak için blok zinciri teknolojisini kullanırken, merkezi olmayan bir GPU tabanlı işleme çözümü sağlamaya odaklanan bir kripto projesidir.

Render Network’ün vizyonu, verimli, ölçeklenebilir ve sağlam bir render alma ağı oluşturarak GPU bulut oluşturmayı demokratikleştirmektir. Projenin amacı, animasyon ve video gibi GPU yoğun işlemler için araçlar ve işleme yeteneği sağlamaktır.

YouTube’a 4K 60FPS oyun videoları yüklemeyi denediyseniz, sistem türünüze bağlı olarak bunları oluşturmanın saatler sürebileceğini bilirsiniz. Render Token, içerik oluşturucuların dağıtılmış bir node ağı kullanarak kaliteli videolar oluşturması için gereken süreyi kısaltmayı amaçlamaktadır.

Render Network’ün hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir node olmak istiyorsanız, web sitesindeki formu doldurabilirsiniz. Güçlü bir GPU’nuz varsa ve onu ödüller kazanırken kullanmak istiyorsanız, bu projeyi incelemeyi düşünebilirsiniz.

Render Network’ün yerel hizmet varlığı, Render Network’ün arkasındaki lider dijital varlık olan RNDR’dir. RNDR, birincil hizmet token’ı olarak 3D varlıkların merkezi olmayan bir şekilde oluşturulmasına izin verir.

RNDR;  KuCoin, Huobi Global, Gate.io, Poloniex, Phemex, Coinbase, Binance, FTX, Gemini vb. popüler borsalarda bulunan bir kripto para birimidir.

Neden yükseldi?

Movale gibi, Render Network ekibi de ürünlerini ve ekosistemini yatırımcılara sergilemek için NFT.NYC’ye katılıyor.

Son fiyat artışının da piyasadaki toparlanmanın yanı sıra büyük olasılıkla ekibin dünya çapında kripto meraklılarını bir araya getiren bu önemli etkinliğe katılmasından kaynaklanıyor.

Render Token yazım sırasında yaklaşık yüzde 28’lik bir artışla 0,466 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın