Ana Sayfa Koinler Piyasa Düşüşüne Rağmen Balinalar Bu 4 Metaverse Coin’i Biriktiriyor!

Piyasa Düşüşüne Rağmen Balinalar Bu 4 Metaverse Coin’i Biriktiriyor!

0
Piyasa Düşüşüne Rağmen Balinalar Bu 4 Metaverse Coin'i Biriktiriyor!

Genel kripto piyasası ve Bitcoin (BTC), dalgalı performans gösterdikleri bir trade haftasından sonra toparlanmaya çalışırken, kripto dünyasındaki büyük oyuncular metaverse altcoin’lerine dalıyorlar.

Balina izleme botu WhaleStats’tan elde edilen yeni veriler, son 24 saat içinde en iyi 1000 Ethereum balinasının  kendilerine; bir 3D sanal gerçeklik video oyunu olan Decentraland’da (MANA) ziyafet çektiğini ortaya koyuyor. Balinalar tarafından gerçekleştirilen ortalama satın alma miktarı, 998 dolar karşılığında 345 token’dı, ancak bir balina 375.355 MANA alabilmek için 1 milyon doların üzerinde bir miktar ödedi.

Derin cepli yatırımcılar tarafından satın alınan bir başka metaverse kripto para birimi, bir oyna-kazan blok zinciri oyun platformu olan Gala Games (GALA) oldu. Balinalar için ortalama satın alma miktarı 3171 GALA karşılığı 902 dolar oldu.

Balina izleme platformundan gelen raporlarda ayrıca Gala’nın MATIC’i geride bıraktığına dair açıklamalar da bulunuyordu.

“Son 24 saat içinde GALA, MATIC’i [Polygon] geride bıraktı ve en büyük 1.000 ETH balinası tarafından en çok işlem gören token haline geldi.

En iyi 1000 ETH balinası elinde [değeri] 182.806.252 dolar olan 654.797.325 GALA tutuyor.”

Yazma sırasında, Decentraland yüzde 2’nin üzerinde bir artışla 2,66 dolardan işlem görüyor, GALA ise yüzde 4’lük bir kayıpla 0,24 dolar seviyesinde bulunuyor.

Varlıklı ETH balinalarının dikkatini çeken, aktif olarak biriktirdikleri bir diğer metaverse altcoin ise The Sandbox (SAND). Balinalar son 24 saatte cüzdan başına ortalama 182 SAND’lık (değeri 639) alım gerçekleştirdi. Popüler metaverse kripto para birimi ise, gün içinde yüzde 3’ün üzerinde bir düşüşle 3,12 dolardan işlem görüyor.

WhaleStats’ın balinaların favorileri listesindeki son metaverse token’ı ise, kripto varlığı ekosistemi içindeki non-fungible token’lar (NFT’ler) için hizmet token’ı olarak işlem gören Enjin Coin’dir (ENJ).

Balinalar tarafından gerçekleştirilen ortalama satın alma miktarı 258 dolar değerinde 155 ENJ olan Enjin Coin, yazım sırasında yaklaşık yüzde 4’lük bir düşüşle 1,48 dolardan işlem görüyor.

Balina izleme platformu ayrıca, yukarıda bahsedilen metaverse projelerinden ikisinin geçtiğimiz gün içinde en çok kullanılan 10 akıllı sözleşme platformu arasında yer aldığını belirtiyor. Bu listede GALA 4. sırada yer alırken SAND ise 10. sırada bulunarak listeyi tamamlıyor.

Kral kripto para birimi Bitcoin’e bakmak gerekirse, birkaç saat içinde yaklaşık 2000 doların kaybetmesinin ardından bir gecede 37.557 dolarlık düşük seviyelerden tam anlamıyla toparlanmış değil. BTC, yazım sırasında 37.892 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın