Şubat 21, 2022

Piyasa Düşüşüne Rağmen Balinalar Bu 4 Metaverse Coin’i Biriktiriyor!

Genel kripto piyasası ve Bitcoin (BTC), dalgalı performans gösterdikleri bir trade haftasından sonra toparlanmaya çalışırken, kripto dünyasındaki büyük oyuncular metaverse altcoin’lerine dalıyorlar.

Balina izleme botu WhaleStats’tan elde edilen yeni veriler, son 24 saat içinde en iyi 1000 Ethereum balinasının  kendilerine; bir 3D sanal gerçeklik video oyunu olan Decentraland’da (MANA) ziyafet çektiğini ortaya koyuyor. Balinalar tarafından gerçekleştirilen ortalama satın alma miktarı, 998 dolar karşılığında 345 token’dı, ancak bir balina 375.355 MANA alabilmek için 1 milyon doların üzerinde bir miktar ödedi.

Derin cepli yatırımcılar tarafından satın alınan bir başka metaverse kripto para birimi, bir oyna-kazan blok zinciri oyun platformu olan Gala Games (GALA) oldu. Balinalar için ortalama satın alma miktarı 3171 GALA karşılığı 902 dolar oldu.

Balina izleme platformundan gelen raporlarda ayrıca Gala’nın MATIC’i geride bıraktığına dair açıklamalar da bulunuyordu.

“Son 24 saat içinde GALA, MATIC’i [Polygon] geride bıraktı ve en büyük 1.000 ETH balinası tarafından en çok işlem gören token haline geldi.

En iyi 1000 ETH balinası elinde [değeri] 182.806.252 dolar olan 654.797.325 GALA tutuyor.”

Yazma sırasında, Decentraland yüzde 2’nin üzerinde bir artışla 2,66 dolardan işlem görüyor, GALA ise yüzde 4’lük bir kayıpla 0,24 dolar seviyesinde bulunuyor.

Varlıklı ETH balinalarının dikkatini çeken, aktif olarak biriktirdikleri bir diğer metaverse altcoin ise The Sandbox (SAND). Balinalar son 24 saatte cüzdan başına ortalama 182 SAND’lık (değeri 639) alım gerçekleştirdi. Popüler metaverse kripto para birimi ise, gün içinde yüzde 3’ün üzerinde bir düşüşle 3,12 dolardan işlem görüyor.

WhaleStats’ın balinaların favorileri listesindeki son metaverse token’ı ise, kripto varlığı ekosistemi içindeki non-fungible token’lar (NFT’ler) için hizmet token’ı olarak işlem gören Enjin Coin’dir (ENJ).

Balinalar tarafından gerçekleştirilen ortalama satın alma miktarı 258 dolar değerinde 155 ENJ olan Enjin Coin, yazım sırasında yaklaşık yüzde 4’lük bir düşüşle 1,48 dolardan işlem görüyor.

Balina izleme platformu ayrıca, yukarıda bahsedilen metaverse projelerinden ikisinin geçtiğimiz gün içinde en çok kullanılan 10 akıllı sözleşme platformu arasında yer aldığını belirtiyor. Bu listede GALA 4. sırada yer alırken SAND ise 10. sırada bulunarak listeyi tamamlıyor.

Kral kripto para birimi Bitcoin’e bakmak gerekirse, birkaç saat içinde yaklaşık 2000 doların kaybetmesinin ardından bir gecede 37.557 dolarlık düşük seviyelerden tam anlamıyla toparlanmış değil. BTC, yazım sırasında 37.892 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.