Norveçli Bitcoin Yatırımcısı Öldürüldü: İnterpol Kaçan Şüpheliyi Arıyor

Oslo polis departmanı, şüphelinin ismini ve fotoğrafını yayınladı. Bu kişilerin, geçtiğimiz hafta, bitcoin ticareti için büyük paralar kazandıktan kısa bir süre sonra öldürülen 24 yaşındaki kriptopara yatırımcısı olan Heikki Bjørklund Paltto’nun korkunç cinayetinin arkasında olduğuna inanıyorlar.

Norveçli haber bültenine göre Verdens Çetesi tarafından yapılan geçtiğimiz Pazartesi günü Oslo’daki lüks Majorstuen mahallesinde meydana gelen cinayetin şüphelisi olan 20 yaşındaki İsveç vatandaşı Makaveli Lindén’i suçladı.

Daha önceki raporlara göre müfettişler, failin geçen Pazartesi sabahı Paltto’nun camından geçerek apartman dairesini soymaya niyetlendiğini düşünüyor. Ancak, mağdurun yatak odasında olduğunu keşfettikten sonra bir kavga çıktı ve polis, Lindén’in Paltto’yu 20’den fazla kez bıçakladığını iddia etti.

Başlangıçta, yerel basında çıkan haberlere göre polis, suçun doğrudan Paltto’nun kripto para birimi ilişkileriyle bağlantılı olduğuna inanıyordu. Sanıklara göre, genç adam şu anki ayı piyasasına rağmen yatırımlarından bir milyon kron daha kazanmıştı. Ayrıca cinayetten kısa bir süre önce çok sayıda bitcoin satmış olduğu ortaya çıktı. Kendi apartmanını satın almak için kullanmayı düşündüğü geliri, şimdiki kaldığı yerde saklıyordu. Ancak, polis müfettişi Grete Lien Metlid şimdi Paltto’nun “rastgele bir kurban” olduğu teorisinin güçlendiğini söylüyor.

İsveç’in Uppsala kentinde yaşayan Lindén, genç yaşlarına rağmen oldukça zor bir hayat tablo biriktirmişti. Ancak, geçmişte, hırsızlık, tehditler ve uyuşturucu kullanımı gibi küçük suçlar nedeniyle öncelikle mahkemeye sevk edilmişti.

Şu anda kaçan şüpheli, Interpol tarafından yürütülen uluslararası bir insan avının konusu. Müfettişler, cinayetten sonra İsveç’e döndüğünü ama artık ülkede olmadığına inanıyor.
Kaynak:CCN

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.