Nisan 23, 2022

Microstrategy Gizlice Bitcoin (BTC) mi Satıyor?

Microstrategy şirketi ve şirketin CEO’su Michael Saylor, kripto endüstrisinin “boğaları” olarak biliniyor ve şirketi veya Saylor’ın Bitcoin’lerini gizlice satmaları, kripto para birimi sektörünün tamamı için sarsıcı sonuçlar anlamına gelebilir. Peki sosyal medyada dolaşan bu iddialar doğru mu?

Bir Twitter hesabında ve bir Medium makalesisinde, Michael Saylor’un şirketinin binlerce Bitcoin (BTC) sattığını iddia etti. Aslında iddia, satışların çeşitli cüzdanlar ve borsalar aracılığıyla kanalize edilerek şimdiye kadar en az 8000 Bitcoin satıldığını içeriyor.

Microstrategy

Twitter kullanıcısı, Microstrategy ana adresi olduğuna inandığını bir adresin, ikincil bir adres aracılığıyla borsalara miktarlar halinde BTC gönderildiğini açıklıyor.

tweet

CoinCarp web sitesine göre söz konusu Bitcoin adresi en zengin 100 bitcoin adresi listesinde üçüncü sırada yer alıyor ve 124 binden fazla BTC’ye sahip.

btc adresi

Bu yıl, 4 Nisan itibariyle Microstrategy yaklaşık 129 bin BTC tutuyordu, bu nedenle miktar aslında birkaç bin BTC gerçekten satılmış olsaydı söz konusu cüzdandaki miktara oldukça benzer bir tablo ortaya çıkardı.

Adrese tıklandığında, işlemlerin listesi görünebiliyor ve bu özel cüzdanın gerçekten de çeşitli miktarlarda Bitcoin sattığı görülebiliyor.

Ancak bu adresi yakından inceleyen bazı çalışmalar, ilk BTC’nin 10 Şubat 2019 olduğunu ortaya koydu. Bu da Microstrategy şirketinin 11 Ağustos 2020’de aldığı ilk miktarla eşleşmiyor.

Satın alınan miktar 21.454 token’dı, yani söz konusu cüzdan bu kesin tarih için incelenirse, cüzdanın Microstrategy’nin ilk satın alımından çok daha fazla olan 56 bin Bitcoin civarında tuttuğu görülebilir.

Görünüşe göre Microstrategy ve Michael Saylor asılsız iddialarla karşı karşıya kaldı. Bu durum ilk kez yaşanmıyor ve kesinlikle sonuncusu da olmayacak.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Crypto Daily


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.