MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’dan Olağanüstü Bitcoin Tahminleri!

  • MicroStrategy CEO’su Michael Saylor kendisinin ve firmasının yüz milyonlarca dolar seviyesinde Bitcoin alıp satmasının nedeni hakkında konuşuyor. Aynı zamanda olağanüstü bitcoin tahminlerini sizlere açıklıyor.

Michael Saylor, Bitcoin’in Dünyadaki En Güvenli Liman Zenginliği Olduğunu Söylüyor!

MicroStrategy’nin CEO’su; CNBC’nin televizyon programı olan Fast Money’de röportaj verdi. Röportajında, Bitcoin’in Altın’dan daha önde geldiğini ve şu an için dünyadaki en güvenli liman zenginliği olduğunu dile getirdi. Ve konuya dair şu cümleleri kullandı:

“Buradaki hikâye, merkez bankalarının parasal arzının süratli bir şekilde büyümesinden meydana geliyor, sermaye maliyeti geçen sene %5’ten, %15’e çıktı. Kısacası 3 kat bir artış gözlendi. İlerideki dört yıla bakacak olursak, tahvil kuponları ve APS büyüme seviyeleri serveti korumak adına bu engeli geçmesi gerekecek. 500 milyon dolarlık nakit paramız mevcuttu. Fakat 500 milyon dolarlık nakit daha kazanacağımıza emindik ve eğer nakit olarak bırakırsak sene içerisinde %10, %5 oranında değerin azalacağını fark ettik. Açıkçası ben yarısını kaybetmek istemiyorum. Durum böyle olduğu için fark edilmeyen şey şudur ki; Bitcoin şu anda dünyadaki en güvenli liman varlığı olmaktadır. Her açıdan ise Altın’dan üstün olacak bir şekilde tasarlanmıştır. Hal bu şekilde olunca, çoğu insan Bitcoin’in varlık hikayesini fark ederek, anlamaya başlıyor. Neredeyse son 10 yıl içerisinde her sene %100 artış gösterdi. Anlaşılmayan şey; Bitcoin’in parasal bir ağ olduğu ve parasal bir ağ olarak zaman içerisinde güç kaybı gerçekleştirmeden enerji depolayabileceği ve kanalize edebileceğidir. Bu fikir ise bizi heyecanlandırdı ve bu durumu değer deposu sorunu için bir çare olarak gördük. Yalnızca dünya üzerindeki 300 Trilyon dolarlık sermaye için değil, gezegendeki 7,5 milyar insan için…”

Michael Saylor: Bitcoin Dünyanın Tüm Büyük Şirketlerini Geçecek!

Michael Saylor, Bitcoin ile ilgili kaygıların fazla abartıldığını, dalgalanmaların ise zamanla azalacağını dile getiriyor. Michael Saylor, yatırımcıların Bitcoin’in değer teklifini ciddi olarak anlamalarının uzun sürdüğünü de cümlelerine ekliyor. Fakat uzman CEO, uzun vade içerisinde Bitcoin’in Apple, Amazon ve Facebook dahil dünyaca ünlü şirketlerden daha iyi olacağını tahmin ediyor. Bu konuyla ilgili ise şu cümleleri kullanıyor:

“Bitcoin hakkındaki klasik endişeler, saldırıya uğramış olması ile alakalıdır. Kopyalanmış ve yasaklanmış olabilir. Fakat on seneden sonra herhangi bir saldırı gerçekleşmedi. Kimse onu kopyalamadı ve yasaklamadı. Bu yüzden insanlar bu duruma volatil gözüyle baksalar dahi belki ilk on senede volatildi. İşin aslına bakarsak, büyük parasal enflasyondan kaçınmanın çözümünü bulmak isteyen insanlar adına birincil hazine rezerv varlığı olarak ortaya çıkıyor gibi görünüyor… Bana göre yatırımcılar bitcoin hikayelerini idrak etmeye başladıkça, sermayelerini bitcoin ağına taşıyabilirler. Bu erdemli bir benimseme döngüsüne yol açabilir. Bunun sonrasında fiyat takdiri, ardından değer yükselişi ve ardından teknoloji gelişmeleri gelecek. Square ve Paypal’a şahit oluyorsunuz. Kısa zaman içerisinde Apple ve Google olacak. Bu durum daha fazla benimseme oluşturacak. Ve bu şirketinizi gerçekten bitcoin para ağına bağlayacağınız manasına geliyor. Muhtemelen Bitcoin, geçtiğimiz on yıl içerisindeki en büyük şey.  Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Google hisselerinden dahi daha büyük olacak ve buna yatırım gerçekleştirmek için en doğru zaman diyebiliriz. Yatırımcıların %99’u az önce dile getirdiklerimi maalesef anlamıyor. Bitcoin ağındaki 350 milyar dolarlık parasal enerji ile bu noktada durdurulamaz.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.