Şubat 11, 2022

Manchester United Ortaklık İçin Bu Altcoin’i Seçti – Uzun Süreli Anlaşma!

Dünyanın en köklü futbol kulüplerinden biri olan Manchester United, blockchain platformu Tezos (XTZ) ile eğitim ekipmanı ve teknoloji ortağı olarak uzun süreli bir sponsorluk anlaşmasını onayladı. Tezos’un Manchester United’a metaverse tabanlı ve taraftar odaklı bir ekosistem oluşturmakta yardımcı olması bekleniyor.

Futbol kulübü, taraftarlarını ana akım firmalar ve markalar arasında ilgi çekmeye başlayan merkezi olmayan Web3 teknolojisiyle tanıştırmayı amaçlıyor.

United’ın ilk takım oyuncuları ve eğitici personeli, Tezos markalı eğitim setini  ilk kez bu hafta sonu Southampton’a karşı olan Premier Lig maçından önce giyecek.

Manchester United’ın Amerikan sigorta şirketi Aon ile önceki sekiz yıllık, 120 milyon sterlinlik sponsorluk sözleşmesi geçen sezonun sonunda sonuçlandı. United daha sonra blok zinciri alanındaki birkaç şirket de dahil olmak üzere diğer birçok şirketle görüşmelerde bulundu ve sonuç olarak Tezos ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Tezos, yıllık 27 milyon dolar değerinde olan önceki anlaşmanın üzerine ek yüzde 33 ödeyecek. Tezos, futbol kulübünün Web3 teknolojilerine daha fazla maruz kalmasına yardımcı olacak ve yakın gelecekte çeşitli dijital hayran ürünleri ve koleksiyon ürünlerinin piyasaya sürülmesinde önemli bir rol oynaması bekleniyor.

Tezos Nedir?

Tezos Vakfı tarafından desteklenen Tezos, bir blok zinciri veya Ethereum gibi bir tür merkezi olmayan bilgisayar ağıdır.

Destekçilere göre, Tezos gibi blok zincirler, bilgisayarlı işlemleri mevcut teknolojiden daha verimli bir şekilde yürütmek ve maliyetli aracıları süreçten çıkarmaya yardımcı olmak için kullanılabilir.

Bazı kripto karşıtları blok zinciri işlemlerinin karbon yayan devasa bilgi işlem gücü gerektirdiğini vurgulasa da Tezos, kendisini daha enerji verimli bir platform olarak konumlandırıyor. United’ın anlaşmayı kabul etmeden önce gerekli özeni gösterdiği ve ortakların güvenilir olduğuna ikna olduğu düşünülüyor.

Küresel spor markalarının çoğu, blockchain ve Web3 tabanlı teknolojileri araştırıyor ve buna ek olarak spor kulüplerini taraftarlara bağlamanın yeni yollarını arıyor. Manchester United,  hayranlara kişiselleştirilmiş deneyimler sağlayabilmek için Tezos blok zincirinde metaverse konseptine dayalı bir hayran ekosistemi kurmayı planlıyor. Bu platformda da Tezos’un yerel varlığı XTZ’nin kullanılması planlanıyor.

Şirket yetkilileri ortaklıktan memnun

Manchester United’daki ittifaklar ve ortaklıklar CEO’su Victoria Timpson şunları söyledi:

“Bu, Manchester United için son derece heyecan verici bir ortaklık çünkü bizi, kulüp ve taraftarlarımız da dahil olmak üzere herkesin nasıl etkileşimde bulunabileceği konusunda gerçekten devrim yaratma potansiyeline sahip bir teknoloji alanındaki en gelişmiş, güvenilir ve sürdürülebilir blok zincirlerinden biriyle uyumlu hale getiriyor.

Kulübün çevresel sürdürülebilirliği teşvik etmek için daha geniş çabalarına uygun olarak, enerji verimli, karbon emisyonlarını sınırlayan ve maliyetleri düşüren teknolojiyi kullanan en çevre dostu blok zincirlerinden biriyle ortaklık yapmaktan özellikle memnunuz.

Ortaklıklar, kulübümüzün gücünün merkezinde yer alıyor ve sahadaki başarı dürtüsünü destekliyor. Ortaklık ailemize katılan en son endüstri lideri olarak Tezos’u ağırlamaktan heyecan duyuyoruz.”

Tezos Ecosystem’in beninsenme ve iş geliştirme başkanı Edward Adlard ise ortaklık ile ilgili şunları söyledi:

“Tarihi boyunca Manchester United, devasa ve çeşitli küresel hayranlar ve ortaklar topluluğunun desteğiyle sürekli olarak gelişti. Tezos, blok zinciri ve Web3’ten yararlanarak Manchester United’ın taraftar, oyuncu, takım ve ortak bağlılığını harekete geçirmesini sağlayacak.”

Tezos’tan yeni ortaklıklar

Proof-of-stake blok zinciri Tezos, önemli ana sponsorluk anlaşmaları gerçekleştiren blok zinciri şirketlerinin büyüyen listesine katıldı. Yakın zamanda gelen haberlere göre Tezos platformu Manchester United’ın yanı sıra Formula 1’de McLaren Racing ve Major League Baseball’da New York Mets ile sponsorluk anlaşmaları imzaladı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : theathletic, cointelegraph


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.