Mahkeme Kararı: BCasue Mining Faaliyetleri Durdurulsun

0

Bitcoin madencilik şirketi olan BCause Mining bu yılın başlarında iflas başvurusunda bulunmuştu. Başvurunun ardından nihayet karar verdildi. Mahkeme tarafından ABD’deki Virginia Beach şehrindeki Bitcoin (BTC) madenciliği işletmesi olan BCause Mining’e varlıklarını tasfiye etmesi emredildi.

BCause Mining’e varlıklarını tasfiye etmesi dışında faaliyetlerini durdurması bununla birlikte 27 tam zamanlı ve dört yarı zamanlı çalışanı işten çıkarması emredildi. Mahkeme tarafından bu kararın verilme sebebi olarak şirketin iflas sürecine girmesi ve şirketin bu süreçten çıkamayacak olması gösteriliyor. Zaten bu şartlar altında şirketin madencilik faaliyetlerinin devam etmesi pek mümkün görünmüyordu.

BCause Mining, iflas sürecinden kurtulmak için Ocak 2018’de Virginia Beach şehrinde 500.000 dolarlık bir hibe aldı. BCause Mining, Kuzey Amerika’daki en büyük kripto para birimi madenciliği operasyonu haline getirecek olan büyük bir genişlemeye 60 milyon Dolar’dan fazla yatırım yapma sözü vermişti.

Virginia Beach belediye başkanı Julie Hill, şehrin madencilik şirketine ödediği paranın bir kısmını telafi etmek istiyor. Bu amaç doğrultusunda iflas mahkemesinde hak talebinde bulunacağına dair bir açıklama yaptı.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın