Lykke Borsası, XRP Ticaretini Yeniden Başlatıyor!

0

İsviçre merkezli borsa Lykke, Ripple’ın tartışmalı kripto para birimi olan XRP’yi yeniden kullanmaya karar verdi. CEO Richard Olsen, Twitter açıklamasında, token’ın blockchain ile geleneksel finans arasındaki boşluğu doldurabileceğini iddia etti.

XRP söz konusu borsada ilk olarak Ekim 2018’de listelenmişti. Lykke, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple aleyhindeki davası nedeniyle Coinbase ve Binance US gibi diğer büyük ticaret platformlarıyla birlikte 18 Ocak’ta XRP alım satımını ve token yatırma işlemlerini askıya aldı. Kraken CEO’su Jesse Powell, XRP’nin kripto borsaları için “büyük” bir risk oluşturduğunu belirtti.

Geçen hafta XRP topluluğu üyeleri, #RelistXRP kampanyasını başlattı ve bazı ülkelerde gündeme girmeyi başardı.

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre Lykke’deki XRP/EUR çiftinin 24 saatlik hacmi sadece 3945 dolar. Topluluk, İsviçre borsasının diğer borsalar için emsal oluşturacağını düşünüyor.

Kötü haber şu ki, Lykke aslında ABD’de faaliyet göstermiyor, bu da neden XRP’yi ilk etapta terk etmeyi seçtiklerini belirsiz kılıyor. Coinbase ve diğer üst düzey oyuncuların, şikayetin merkezinde yer alan bir sorun olan XRP’nin menkul kıymet durumuna ilişkin netlik olana kadar XRP ticaretine devam etme olasılığı çok düşük.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın