Nisan 29, 2022

Luna Foundation Guard Yeni Bir BTC Alımına Mı Hazırlanıyor?

Luna Foundation Guard (LFG) en büyü kurumsal Bitcoin sahibi olduktan bu yana kripto para dünyası için takip edilmesi gereken metrik misali kabul edilmeye başlandı. LFG cüzdanından transfer edilen 125 milyon dolar ise yatırımcıları ve kripto para dünyasını şimdiden heyecanlandırdı. Topluluk bu transferi yeni bir BTC alımı olarak yorumladı.

Blok zincir veri takip platformu Etherscan, LFG’nin çok yakın bir zamanda 125 milyon dolarında USDC satın aldığını tespit etti. Bu işlem ise anonim bir cüzdandan transferle gerçekleştirildi.

CNBC kanalının kripto sunucusu Ran NeuNer ise yapılan bu transfere dikkat çekti ve yaşanan bu düşüşlerin LFG tarafından bir satın alma fırsatı olarak kullanabileceğine dikkat çekti.

Luna Foundation Guard Bitcoin Düzeltmelerini Takip Ediyor

Luna Foundation Guard ve Terra kurucusu Do Kwon tarafından herhangi bir resmi açıklama yapılmamış olmasına karşın, toplulukta yayılan spekülasyonlara göre LFG, Bitcoin düzeltmelerini takip ederek bir yatırım yapma stratejisi benimsemiş olabilir.

22-25 Mart tarihleri arasında gerçekleşen satın alımlarda LFG her gün 125 milyon dolar değerinde BTC satın aldı. O zamanlar Bitcoin fiyatı 40.000 dolar civarında seyrediyordu ve kısa bir süreliğine de olsa 42.000 dolara tırmanmıştı.

Bu satın almaları takiben gerçekleşen diğer büyük satın alım ise 6-7 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirdi. Bu satın alımlar esnasında ise fiyat 43.000 dolar seviyelerindeydi. LFG ise bu satın alımlarda 273 milyon dolar harcadı.

LFG son olarak 2623 BTC’yi 13-15 Nisan tarihleri arasında satın aldı. Bu tarihlerden hemen önce 11 Nisan’da Bitcoin büyük bir düzeltme kaydetmişti.

Bitcoin Fiyatı LFG’nin Satın Alımlarını Tetikliyor Olabilir mi?

Luna Foundation Guard

Bitcoin’in güncel fiyatına bakacak olursak karşımıza çıkan kırmızı tablo elbette bu satın alımların olabileceğine ilişkin güçlü bir sinyal vermiyor demek yalan olacaktır. Piyasa Perşembe gününden bu yana bir düşüş kaydediyor ve %5’e yakın değer kaybı şimdiden gerçekleşti. Fiyatın 39.500 dolar seviyelerinde olduğu göz önüne alınırsa, LFG yeni bir satın alım için kolları sıvamış olabilir.

Terra kurucusu Do Kwon geçtiğimiz Mart ayında kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan LFG’nin stabilcoin’ini desteklemek için 10 milyar dolarlık BTC satın alma planları olduğunu açıkladı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.