Ekim 8, 2022

Kripto Yatırımcılarının Bugün Takip Etmesi Gereken 5 Önemli Gelişme!

Kripto para piyasası Cuma günü işlem saatlerinin sonuna doğru oldukça karmaşık bir görünüm sergiledi. Kripto para piyasasında düşüş kaydedilirken, Ripple (XRP) yükseliş kaydetti. ABD ise ‘istihdam raporunu’ yayınladı ve piyasaları test etti. İşte yatırımcıların bugün takip etmesi gereken beş gelişme.

ABD Tarım Dışı İstihdam Raporu Açıklandı

Dün, ABD tarım dışı bordroları Ağustos ayındaki 275 bin artışın ardından 288 bin arttı. Verilerdeki artış ve katılım oranındaki düşüş, işsizlik oranını Ağustos’taki %3,7’den %3,5’e düşürdü.

ABD işsizlik oranındaki düşüşe karşılık FedWatch Tool’un Kasım ayında 75 baz puanlık Fed faiz artırımı olasılığı %75’ten %81’e yükseldi. 75 baz puanlık bir zam ihtimali 30 Eylül’de sadece %56,5 seviyesindeydi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere kripto piyasası, iş raporuna yanıt verdi ve kripto piyasası değeri yayınlandıktan sonraki 30 dakika içinde 11,5 milyar dolar düştü. Kısmi bir toparlanma, piyasa değerini gün için 10.9 milyar dolar düşüşle 907.9 milyar dolara getirdi.

Kripto para total market cap

XRP 0,60 Dolara İlerliyor

XRP, günü 0,51816 dolarlık seviyede bitirmek için %5,13 oranında ralli kaydetti. XRP, art arda üçüncü gün ilk on trendi yakaladı ve yükseliş serisini beş güne çıkardı. Daha geniş kripto piyasası, daha şahin bir Fed korkusuyla mücadele ederken, devam eden SEC v Ripple davasına yönelik duyarlılık XRP pozitif kaldı.

Çarşamba günü, Ripple gücünü gösterdi ve SEC’in Ripple’ın davasını desteklemek için itibarazlara karşılık verdi. Piyasalar muhtemelen Ripple’ın yanıtını davalının davadaki güçlü konumunun bir yansıması olarak gördü.

XRP Kripto para analizi

Huobi Çoğunluk Hissesi El Değiştirdi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Huobi Token (HT) Cuma günü yüzde 4,40 artışla yükseliş kaydedenlerden oldu. Habere ilişkin detayları “Huobi’den Gelen Açıklama Bu Altcoin Fiyatı Yükseltti!” başlıklı haberimizden izleyebilirsiniz.

Huobi Token analiz

Marathon Digital Reports, Compute North’a Maruz Kaldı

Bulaşma riski, hafta sonuna girerken kripto para piyasasının başına bela olmaya devam etti ve bu da kripto kışının hemen sona ermediğini açık bir şekilde gösterdi.

Bloomberg, Bitcoin (BTC) madencilik devi Marathon Digital’in Compute North’a 80 milyon dolardan fazla maruz kaldığını bildirdi. Uzun süren kripto kışı, kripto madenciliği altyapı sağlayıcısı olan Compute North’u etkiledi. Eylül ayında Compute North, Bölüm 11 için başvuruda bulundu.

BNB Chain Yeniden Aktif Edildi

Cuma günü, Binance Chain bir saldır sonrası çevrimdışı olduktan sonra tekrar çevrimiçi oldu. Binance CEO’su CZ konuya ilişkin yorum yaptı ve kesintinin nedenini açıkladı. Yapılan güncelleme sonrası ağ yeniden aktif edildi.

Binance Coin Analiz

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FX Empire


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.