Kripto Paralarda 13 Eylül Tarihine Dikkat!

Ethereum Merge güncellemesi, kripto para piyasasında oynaklığı arttırması beklenen bir gelişme olarak tanımlanıyor, bu nedenle söz konusu güncelleme tüm kripto para yatırımcıları tarafından dikkatle takip edilmelidir. Ancak Ethereum cephesinde gerçekleşecek bu gelişmeye ek olarak ABD cephesinde yaşanacak farklı bir olay da kripto para fiyatlarını etkileyebilir.

13 Eylül Tarihine Dikkat

13 Eylül, tüketici fiyat endeksi ve bilinen diğer adıyla TÜFE verisinin kamuyla paylaşılacağı ve yatırımcıların ABD’de enflasyona ilişkin neler olduğunu anlamalarına yardımcı olacağı önemli bir gün olacak.

13 Eylül

ABD’de açıklanan son iki enflasyon verisi piyasada beklenenden büyük bir oynaklık yarattı. İlk kez açıklanan rakam beklentilerin çok üzerinde gelirken, Temmuz ayı verileri enflasyonu yumuşatarak yatırımcılar için olumlu bir sonuç yarattı.

10 Ağustos tarihinde, Bitcoin 25.000 dolarlık yerel en yüksek seviyeye ulaştığından, piyasa işlem hacminde ve oynaklıkta bir artış kaydetti. Ancak kısa vadeli coşkuya rağmen, piyasalar tam toparlanma moduna giremedi ve kısa bir süre sonra yeniden geriledi.

Ethereum Merge (Birleştirme)

Ethereum Merge’in 10 günden daha kısa bir sürede tamamlanacağı beklentisi nedeniyle, hemen hemen her endüstri uzmanı, neden olabileceği yaklaşmakta olan oynaklık, likidite ve potansiyel güvenlik sorunları konusunda hemfikir. Birleştirmenin DeFi sektöründe ve Katman-2’lerde nasıl bir likidite krizine neden olabileceği daha önce de tartışılan konular arasındaydı.

Bazı kullanıcılar, AAVE veya Compound gibi platformlardan ETH ödünç alarak karlarını en üst düzeye çıkarmak isteyebilirken, diğerleri ETH’lerini likidite sözleşmelerinden çekerek ağın anlık görüntüsünün önünde potansiyel bir likidite krizi yaratabilir.

Haber hazırlanırken, ETH son 24 saatte yalnızca %3’lük bir fiyat artışıyla nispeten sakin bir gün geçiriyordu. Merkezi olmayan platform henüz herhangi bir sorun bildirmedi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.