Kripto Para Piyasası Yeni Haftaya Nasıl Başladı?

Bitcoin, hafta sonu kaydedilen kayıpların çoğunu geri aldı ve 16.000 dolar’ın üzerinde işlem görüyor. DeFi alanı bir kez daha yüksek volatilite görürken, büyük hacimli altcoin’ler hafif düşüşlerle geride kaldı.

Bitcoin 16.000 Dolar’ı Geri Aldı

Geçtiğimiz Cuma günü, Bitcoin’in son zamanlardaki etkileyici performansı, varlığı 16.500 dolar’a kadar yükseltti. Ancak bu önemli kilometre taşını fethettikten sonra, önde gelen kripto para birimi düşüşe geçti. Hafta sonu, daha fazla fiyat artışı yaşayamadı. Tam tersine, BTC birkaç kez 16.000 dolar’ın altına düştü. Test edilen en düşük nokta ise 15.750 dolar civarındaydı.

Yeni yılın en yüksek seviyesinden 750 dolar kaybetmesine rağmen, boğalar bir kez daha harekete geçti. Bitcoin 16.000 dolar’ı aştı ve bunu yaparken yaklaşık 500 dolar kazandı. Yazının kaleme alındığı sırada 16.250 dolar civarında işlem görüyor.

Teknik göstergeler, Bitcoin’in yeni bir yıllık zirve kaydetmeden önce 16.380 dolar ve 16.475 dolarlık ilk direnç çizgilerini aşması gerektiğini gösteriyor. Diğer yandan, 16.000 dolar, 15.700 dolar ve 15.410 dolarlık destek seviyeleri potansiyel bir fiyat düşüşünü önleyebilir.

Altcoin’ler Ne Durumda?

Daha büyük altcoin’lerin çoğu son birkaç gün içinde değer kaybetti. Ethereum, Cuma günü fiyat artışı sırasında 480 dolar’a kadar yaklaştı, ancak o zamandan beri kademeli olarak değer kaybetti. Dünden bu yana %1.5’lik bir düşüş daha yaşaması, fiyatı 455 dolar’ın altına gönderdi.

Bitcoin Cash, ağı iki yeni blockchain’e bölen başarılı bir hard fork’tan geçti. Bitcoin Cash’in fiyatı hard fork öncesinde yaklaşık %10 düştü. Binance Coin (- %1), Chainlink (- %2.4), Polkadot (- %0.5) ve Cardano (- %2.5) da ilk onda ki kırmızı renkte işlem görenler arasında.

Litecoin, %5’lik artışla ilk onda ki tek istisna. LTC, şu an da 65 dolar’ın üzerinde işlem görüyor.

DeFi token’ları, geçtiğimiz birkaç gün içinde olduğu gibi daha yüksek volatilite sergiledi. THORChain (%15) en büyük oranda değer kazanan olarak karşımıza çıkıyor. Solana (%14), SushiSwap (%11), Waves (%10) ve NXM (%10) de yükselişi takip ediyor. ABBC Coin ise en büyük oranda değer kaybeden (- %13). Midas Touch Gold (- %12), Ampleforth (- %9) ve Uniswap (- %6) düşüşü takip ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.