Kripto Para Madencilik Donanımı Satıcısı Bitmain Zarar Ediyor!

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik donanımı satıcısı Bitmain zor günler geçiriyor. Öyle ki bitcoinin 2017 yılındaki yükselişi ve sonrasında girdiği ayı piyasası döneminde şirket taleplerde düşüş yaşadı ve bu şirketi zor bir nakit sıkıntısı durumuna sokmuştu. 2018 son çeyreğinde şirket, 500 milyon dolar zarara girmişti.

Çin merkezli bir haber kaynağına göre ise şirket, bu yılın ilk iki ayında toplam 625 milyon dolar zarara girdi Mart ayında kâra geçemeye başlayan şirket, ilk çeyreği 310 milyon zararla kapatmış oldu. Şirket bu düşük performansın sebebini 16 nm Bitcoin miner ürünlerine yoruyor.

Yeni ürün Ümit vaat ediyor

Şirket henüz piyasaya sürülmemiş olan 7 nm miner ürünü için talep artışı için ümitli ve dördüncü çeyrekte çıkması beklenen ürünü için avans toplayabilmenin sevinci içerisinde ve performansından da emin.

Çin merkezli Weibo’da yayınlanan ve kanıtlanmamış bir habere göre Tayvan merkezli TSMC Şirketinin yeni üründen 30.000 adet şipariş etti bile. Siparişin toplam maliyetinin 300 milyon dolar civarında olduğu ve siparişin 4 ayda teslim edilmesi planlanıyor.

Yeni ürün 7 nm miner’ın piyasaya sürülmesiyle şirketin tekrar kara geçmesini ümit eden yetkililer, ürünün performansına da oldukça güveniyorlar. Son iki yıl içinde en yüksek ve en düşük kâr oranlarını gören Bitmain, gelir akışını düzenlemek için alternatif ürünlere yöneliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.