Kripto Borsası Coinbase, Tether (USDT) Stablecoin Desteği Ekliyor!

0

Uzun bir bekleyişin ardından kripto borsası Coinbase, nihayet en popüler stabilcoin Tether (USDT) için destek ekledi. Coinbase’in Android ve iOS uygulamaları için USDT stablecoin’i desteklediğini belirten duyuru sadece birkaç saat önce geldi.

Duyuruya göre, Coinbase müşterileri USDT alabilir, satabilir, dönüştürebilir, gönderebilir, kabul edebilir veya depolayabilir. Borsa, USDT desteğinin New York dışındaki tüm yetki bölgelerinde mevcut olacağını belirtti.

“Tether (USDT), önümüzdeki 15 dakika içinde Coinbase web sitesinde ve iOS ve Android uygulamalarında kullanıma sunulacak. USDT’yi doğru şekilde satın almak, satmak, dönüştürmek, göndermek, kabul etmek veya depolamak için uygulamanızı yenilemeniz gerekebilir. USDT tamamen yayına girdiğinde güncelleme yapacağız.”

COIN hisselerinin geçen ay Wall Street’te halka açıklanmasının ardından şirket, kurumsal oyuncuların yanı sıra, perakende satışını da çekebilecek daha fazla hizmet sunmak için agresif bir şekilde çalışıyor. Geçtiğimiz hafta Coinbase, tüm kripto para birimleri hakkında daha derinlemesine analiz sağlamak için kripto analiz firması Skew’i satın aldı.

Benzer şekilde şirket, Coinbase müşterilerinin PayPal hesapları aracılığıyla platformda doğrudan kripto satın almalarına izin veren PayPal ile ortaklığını duyurmuştu. USD’ye sabitlenmiş Tether, kripto trader’ları arasında en popüler stablecoin ve dijital varlıkların anında alım/satımını kolaylaştırıyor.

İlgili Haber  Tether (USDT) Nedir? Tether Hakkında Detaylı Rehber

Şu anda Tether, 52 milyar dolarlık piyasa değeri ile en yaygın kullanılan stabilcoin. Son zamanlarda, Tether stablecoin’e olan talep yeni rekor seviyelere ulaştı. Geçen yıldan beri, Tether’in dolaşımdaki arzı, kripto alanındaki güçlü yatırımcı talebini gerekçe göstererek 10 kat arttı.

Kaynak: Glassnode

Coinbase, USDT stabilcoin için destek ekleme kararının müşterilerinden gelen yüksek talep üzerine geldiğini söylüyor.

PayPal Kendi Stablecoin’ini Başlatıyor

The Block, Coinbase’in son ortağı ve ödeme devi PayPal’ın pazarda kendi stabilcoinini piyasaya sürmeyi planladığını bildirdi. PayPal şu anda Avalance blockchain geliştiricisi Ava Labs ile görüşüyor. Yayına konuşan PayPal sözcüsü şunları söyledi:

PayPal, dijital para birimlerinin potansiyelini, dijital finansal hizmetler altyapısını ve bu alandaki güvenilir bir ortak olarak dijital ticareti geliştirmeye nasıl yardımcı olabileceğimizi keşfetmeye devam ediyor.

Yeni nesil finansal sistemleri şekillendirmek için dünya çapında düzenleyiciler ve endüstri ortaklarıyla birlikte çalışan küresel bir şirket olarak Paypal, bu hedefleri mümkün kılan teknolojiler hakkında sık sık tartışmalarda bulunuyor.”

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın