Kasım 18, 2023

Kripto Analisti Uyardı: Bu İki Kripto Varlık İçin Ciddi Düşüş Riski Var!

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti, birçok dijital varlık yükselirken kripto piyasasında bir geri çekilme öngörüyor.

Cantering Clark olarak da bilinen takma isimli analist The Flow Horse, sosyal medya platformu X’teki 182.300 takipçisine özellikle iki projenin derin bir düşüş riski altında olduğunu söylüyor. Ethereum (ETH) rakibi Avalanche (AVAX) ve merkezi olmayan zincirler arası likidite protokolü THORChain için yerel varlık olan RUNE.

 Bu sabah açığa satış yapmaya başladım. Şimdiye kadar sadece AVAX ve RUNE. Neden iki güçlü çift? Aşırı genişleme gerçek oluyor ve her şey istediğinizden daha fazla geri çekilecek…

Bence en az %30’luk geri çekilmeler bekleyebilirsiniz.

Avalanche son 24 saatte %11,38 düşüşle haber yazıldığı sırada 21,35 dolardan işlem görürken, RUNE son 24 saatte %1,53 düşüşle haber yazıldığı sırada 6,19 dolardan işlem görüyor.

Trader ayrıca Ethereum’un kısa bir süre için 1.900 doların altına düşebileceğini, ancak bu düşük fiyat aralığında ETH’ye yönelik büyük bir taleple tekrar yükselebileceğini öne sürüyor.

 ETH, BTC yerine tartışmasız daha iyi bir hedge ve kısaydı. İçimden bir ses, yeniden başlamadan önce daha kapsamlı durdurma çalışmaları ve trend testleri göreceğimizi söylüyor. ETH’nin gücünü takip etme argümanı tarihsel olarak belirgin olmuştur, bu nedenle herhangi bir BTC konsolidasyonu sırasında bunu aramak faydalı olacaktır. Ben 1.900 doların altında bir sıçrama satın almak istiyorum, ama görünüşe göre herkes de istiyor.

kripto düşüş riski var

Ethereum haber yazıldığı sırada 1.950 dolardan işlem görüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere trader ayrıca Bitcoin’in (BTC) bir direnç seviyesine saygı duyduğunu ve muhtemelen daha aşağıya yöneldiğini söylüyor.

 Doldurulmayı bekleyen emirlerin miktarına bakacak olursak BTC için en az direnç yolu aşağıya doğru. Benim düşüncem, bu son yükselişin, likidasyonların bıraktığı boş bir cep nedeniyle kolay olduğu ve düşüşü bekleyen herkesin pasif olarak piyasada uzun süre eklediği yönünde. Dün gece bahsettiğim bu kısa ticarette kalıyorum.

fiyat grafiği

Ancak trader, 30.000 dolar seviyesinin üzerinde kaldığı sürece Bitcoin’de uzun vadeli yükselişini sürdürdüğünü söylüyor.

 Neredeyse 2,000 puan benim için yeterince iyi. Dolar 30,000’in üzerindeyken düşüşe geçmeyeceğim.

Bitcoin haber yazıldığı sırada 36,444 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.