Kripto Analisti Tarih Verdi: BTC Ne Zaman Dibe Ulaşacak?

Popüler bir kripto analisti, Bitcoin‘in (BTC) bu yılın sonunda dibe vuracağını, ancak 2023’te toparlanacağını düşünüyor.

Rekt Capital yeni bir video güncellemesinde, 45.100 YouTube abonesine önümüzdeki altı ay boyunca lider kripto Bitcoin’den ne beklemeleri gerektiğini anlattı.

Analist, BTC madencilik ödüllerinin her dört yılda bir yarıya indirilmesiyle ortaya çıkan Bitcoin halving etkinlikleriyle ilgili önceki piyasa döngülerini inceledi.

“Halving etkinliğinden yaklaşık 450 ila 400 gün önce makro düşüş trendinin sona erdiğini görüyoruz. Mesele bu. 

Bir makro düşüş trendi sona eriyor ve yeni bir makro yükseliş trendi başlıyor. Bu da birikim aralığını terk etmekle aynı zamana denk geliyor.” 

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, bu tarihsel kalıba bakıldığında, Rekt Capital, bir sonraki planlanan Halving etkinliği üzerinden ile BTC piyasasının dibe ne zaman ulaşacağını tahmin ediyor.

“2023’ün ilk çeyreğinin sonlarında yeni bir makro yükseliş trendine doğru bir kırılma göreceğiz.

Bu aynı zamanda bu yılın dördüncü çeyreğinde, hatta belki Kasım’da bir dip göreceğimiz anlamına geliyor.”

Lider kripto para birimi BTC, yazının kaleme alındığı sırada 22.878 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kripto analisti ayrıca Ethereum (ETH) tabanlı oracle platformu Chainlink’i (LINK) de inceledi ve LINK’in bir kırılma yaşadığını doğruladı:

“LINK, Düşen Kama formasyonunun tepesini destek olarak başarıyla yeniden test etti ve kırılmayı doğruladı.

LINK’in Şu anda ihtiyaç duyduğu tek şey, trendin 7,78 dolarlık siyah direncin ötesinde devam etmesini sağlamak için alım tarafı hacim tamamlama.”

Chainlik analiz

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.