Kevin O’Leary’den Şok Sözler: Yine Olsa Yine Yaparım!

Kevin O’Leary, FTX’in kripto borsasının sözcüsü olarak görev yapması için kendisine 15 milyon dolar ödediğini iddia etti. O’Leary, FTX hissedarları tarafından dava edilen ve şirketteki hisselerini kaybetti. Larry David, Tom Brady, Gisele Bundchen, Shaquille O’Neal ve Stephen Curry de davaya dahil oldu.

Bu isimler, FTX’in marka elçiliğini yaparak yatırımcıları yanılttıkları iddiasıyla toplu davada yer aldılar.

Kevin O’Leary, ayrıca iflas koruma sürecinin FTX’teki 1 milyon doların üzerindeki hissesini de sıfırladığını iddia etti. Buna ek olarak, kalan 4 milyon dolar civarındaki paranın vergiler ve acente ücretleri tarafından tüketildiğini de sözlerine ekledi.

Ancak, O’Leary bu ‘yatırımın’ pek iyi olmadığını kabul etti.

FTX, 11 Kasım’da iflasını ilan etti ve Sam Bankman-Fried (SBF) CEO’luk görevinden istifa etti. Şirket şu anda müşteri parasının uygunsuz kullanımı nedeniyle soruşturma altında. FTX’in yeni CEO’su John Ray iflas mahkemesine verdiği demeçte, “Kariyerim boyunca kurumsal kontrollerin bu kadar başarısız olduğunu ve burada olduğu gibi güvenilir finansal bilgilerin bu kadar eksik olduğunu hiç görmedim” dedi.

O’Leary, Bankman-Fried’in kripto para alanındaki en iyi trader’lardan biri olduğunu iddia etti. Ancak, FTX’in çöküşünde milyonlarca dolar kaybettiğini söylemesine rağmen yeni bir proje olursa onu destekleyeceğini açıkladı. İnsanların çoğu Bankman-Fried’in bir dolandırıcı olduğunu düşündüğünden, O’Leary’nin yorumu kripto para birimi endüstrisini şok etti. FTX’in çöküşü bazıları tarafından Bernie Madoff’un Ponzi şemasıyla karşılaştırıldı.

Bankman-Fried’a göre kendisi kasıtlı olarak dolandırıcılık yapmadı. Bill Ackman, SBF’nin O’Leary’ye doğruyu söylediğine dair benzer bir inancı dile getirdi. Ayrıca, O’Leary, FTX çökmeden ve iflas başvurusunda bulunmak zorunda kalmadan hemen önce, güvence altına almaya yaklaştı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.